Czym jest pranie na sucho?

Jeśli w naszej szafie znajdują się tkaniny niezmiernie delikatne, to możemy się znaleźć w przysłowiowej „kropce”. Takich tkanin ręcznie nie wypierzemy, a ich wsadzenie do pralki oznacza po prostu ich zniszczenie. Z kolei bardzo częste wizyty w pralni są kosztowne oraz także czasochłonne. Kłopot się pojawia, gdy chcemy coś odświeżyć, a nie mamy czasu na cały cykl zarówno suszenia, jak i także prania. Jak zatem odświeżyć ubrania? Sposobem świetnym jest pranie na sucho. Powiedzmy sobie o nim nieco więcej.

Nie tylko chemiczne pranie na sucho

Pranie na sucho jest hasłem, które się przede wszystkim kojarzy z chemiczną pralną. Bardzo delikatną odzież czy też odzież mocno zabrudzoną czyści się bez kompletnego użycia wody ani też detergentów standardowych. Zamiast tego stosowane są silne, ale do tego bezpieczne chemiczne środki. Pranie na sucho przeprowadzić możemy także w swoim domu. Potrzebna jest nam pralka, która wyposażona jest w możliwość prania przy użyciu aktywnego tlenu. Wówczas nie używa się wody ani też chemii.

Tlen aktywny jest funkcją, dzięki której z tkanin pranych nawet znika 99,99 procent wszelkich zarazków. Do tego usuwa także zapachy nieprzyjemne. Może ona działać w sposób wspomagający w przypadku prania zwykłego czy też może także odświeżać samodzielnie ubrania.

Jak można bez prania odświeżyć elementy garderoby?

Pranie na sucho to rozwiązanie wręcz idealne w przypadku, gdy w naszej szafie znajduje się wiele materiałów eleganckich oraz także delikatnych, a więc takich nienadających się do prania w zwykłym automacie. Jest to także genialny sposób na usunięcie skuteczne zarazków czy też zapachów z tkanin, które prane mogą być w niskich temperaturach. Na czym dokładnie do polega? Do bębna pralki jest wpuszczana mgiełka, która składa się z cząsteczek tlenu trójatomowych oraz także zimnej pary wodnej, które bezpośrednio odpowiadają za usunięcie zarazków oraz także zapachów z materiałów odświeżanych.

Kiedy nam się przyda pranie na sucho w domu?

Dzięki tlenowi aktywnemu poradzimy sobie z odświeżeniem bardzo delikatnych materiałów. Ma to znaczenie szczególne w przypadku ubranek dziecięcych, pluszowych zabawek czy też butów. Samo pranie ich w temperaturach niskich może nie być już wystarczające. Nowoczesne technologie gwarantują nam, że nawet z delikatnego kocyka niemowlęcego usunięte zostaną wszelkiego rodzaju zarazki. Usuniemy także wszelkie nieprzyjemne czy też zapachy zbyt intensywne z bluzki delikatnej czy też chustki.

Na pewno jest to bardzo przyjazna opcja.