Czym jest kwarc różowy?

Kwarc różowy jest także nazywany kamieniem miłości. Minerał ten zasługuje na to miano i to nie tylko za sprawą bardzo romantycznego koloru. Wibracje, które są wytwarzane przez ten kryształ mogą pomóc znacznie w nawiązaniu uczuciowej relacji ze swoją bratnią duszą. Może to być także wnętrze własne, aby rozwinąć w sobie samoakceptację. Jest to bardzo silny amulet ochronny. Doceniany już być w starożytności. Co jeszcze o kwarcu różowym powinniśmy wiedzieć?

Cóż to za kamień?

Kwarc różowy jest twardym kamieniem, a w jego chemicznym składzie dominuje dwutlenek krzemu. Charakteryzuje się on piękną, jasnoróżową barwą, chociaż w naturze także występuje w kolorze ciemnoróżowym. Rzadziej spotykane są kamienie jasne, z bardzo słabo widocznym zabarwieniem różowym. Swój przepiękny kolor kwarc różowy niewątpliwie zawdzięcza zawartości manganu oraz tytanu. To jego właśnie stężenie oraz proporcje tychże dwóch pierwiastków w największym stopniu ma wpływ na jego barwę. Zdarza się także tak, że na samej powierzchni kwarcu są widoczne wzory smużyste, które to tworzą pasma w kształcie, który z kolei przypomina gwiazdę. Za to odpowiada tlenek tytanu, a więc tak zwany rutyl złocisty. Największe złoża tego kamienia występują na Madagaskarze oraz także w Brazylii. Kwarc różowy możemy także znaleźć w Afryce, Ameryce Północnej, Japonii oraz także na Sri Lance. W Polsce znajdziemy go w Górach Izerskich oraz także w Górach Sowich.

Jakie są właściwości kwarcu różowego?

Działanie kwarcu różowego było już znane w starożytnych czasach. W trzynastym wieku przed naszą erą Fenicjanie tego kamienia używali jako amuletu, który miał uchronić ich przed złem. To ten właśnie minerał powierzyli bogini wojny i miłości. Wierzyli, że sama moc kwarcu różowego sprawia, że we wrogach umierają już złe intencje, a ożywa samo uczucie przyjaźni. Kwas różowy miał także wspomagać znacznie płodność.

W Rzymie, Egipcie oraz w Grecji ta przepiękna odmiana kwarcu przede wszystkim służyła oczyszczaniu naszego organizmu. Z kamienia sproszkowanego sporządzono eliksir, który to miał neutralizować działanie różnych trucizn. Już wtedy naprawdę wierzono, że ta magiczna moc kamienia sprzyja miłości. Legenda głosi, że Kupidyn tego minerału używał, aby wzmacniać w ludziach pasję oraz miłość.

Obecnie kwarc różowy jest przede wszystkim polecany osobom, które nie mają szczęścia w miłości. Bardzo ważne jest to, że nie dotyczy to jedynie singli. Z mocy różowego kwarcu także skorzystały osoby uwięzione w związkach, które nie dały im szczęścia u boku swojego partnera.