Czym jest bubble nails?

Bubble nails to zdobienie paznokci, które pokochały kobiety na całym świecie. Zdobienie to potrafi sprawić, że każda stylizacja stanie się wyjątkowa, niepowtarzalna oraz oryginalna. Obecnie na rynku możemy znaleźć sporo produktów wykorzystywanych do zrobienia zdobień. Czym bubble nails zasłużyło sobie na taką sporą popularność?

Co jest potrzebne do zrobienia efektu bubble nails?

Zanim zapoznamy się ze wszystkim tym, co powinnyśmy posiadać do wykonania bubble nails, to warto podkreślić jeszcze jedną bardzo ważną kwestię. Nie potrzebujemy kompletnie żadnych sprzętów specjalistycznych. Nie musimy nawet być precyzyjne. Okazuje się, że im będzie większa „przypadkowość”, tym lepiej. W przypadku tego manicure potrzebować będziemy pyłek, lakier hybrydowy, top no wipe oraz piankę z mydła. Jak widać nie ma tego dużo.

Instrukcja krok po kroku

Na samym początku oczywiście musimy ukształtować paznokcie. Należy się pozbyć skórek oraz wypolerować płytki. Takie wypielęgnowane dłonie możemy już stylizować spokojnie. Zaczynamy zawsze od malowania płytek. Pierwszy etap to zawsze nałożenie lakieru do paznokci. Najczęściej w przypadku tego rodzaju zdobień używa się ciemnych kolorów. Najbardziej popularny jest lakier granatowy czy też czarny. Jednak oczywiście możemy wybrać dowolny kolor lakieru hybrydowego. Jest to w końcu nasza stylizacja paznokci i to my w niej powinnyśmy czuć się możliwie najlepiej. Paznokcie pomalowane utwardzamy w lampie LED czy też w lampie UV.

Kolejny krok to wtarcie pyłki. Po utwardzaniu paznokci pomalowanych przechodzimy do wtarcia pyłku. Możemy tutaj wykorzystać każdy z produktów. Wszystko jest zależne od tego, jaki chcemy uzyskać efekt. Decyzja należy tylko i wyłącznie do nas.

Następny krok to pomalowanie paznokci topem. Jest to bardzo inteligentny polimer. Dzięki niemy powierzchnia topu się sama regeneruje, a do tego efekt stylizacji paznokci jest jeszcze bardziej trwalszy. Po pomalowaniu paznokci warstwą pierwszą topu utwardza się je w lampie. Następnie nakłada się drugą warstwę i po tym już nie wkładamy dłoni do lampy LED czy też lampy UV.

Tym samym doszliśmy do zastosowania piany z mydła, a więc do ostatniego kroku. Pianę z mydła nakładamy na wciąż jeszcze mokry top no wipe. Powinna ona pokryć całą płytkę. Paznokcie z pianą wykładany następnie do lampy LED oraz do lampy UV. Po wyjęciu paznokci utwardzonych usuwamy z nich całą pozostałość piany. Tym samym już otrzymujemy gotowe bubble nails. Będziemy naprawdę pozytywnie zaskoczone. Efekt jest przepiękny.