Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

Bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, Australii, czy Kanadzie łóżka kontynentalne zaczęły zyskiwać uznanie także w naszym kraju. Są one cenione przede wszystkim za komfort, oryginalny design i wytrzymałość. Często nazywane są również łóżkami hotelowymi, ponieważ to właśnie w tych obiektach noclegowych można spotkać je najczęściej. Łóżka kontynentalne oferowane są w wielu rozmiarach, atrakcyjnych wzorach i kolorach tapicerki. Można także kupić modele, które mają skórzane obicia. Czym się charakteryzują jeszcze takie łóżka?

Co to jest łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne prezentują się dostojnie i ekskluzywnie. Dostępne są one w różnych przedziałach cenowych, a niekiedy osiągają ceny nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Charakteryzują się tym, że są masywne, stabilne i dużo wyższe od tradycyjnych modeli łóżek. Nierzadko są one także pikowane i wyposażone w wezgłowie, które dodatkowo dodaje im prestiżu. Ekskluzywny wygląd tych mebli to jednak nie wszystko, ponieważ dla użytkownika najważniejsza jest przecież wygoda wypoczynku.

Charakterystyczna konstrukcja łóżka kontynentalnego sprawia, że dostarczają one wysokiego komfortu. Zbudowane one są z dwóch części – dolnej drewnianej skrzyni, która najczęściej jest ustawiona na nóżkach oraz materaca głównego. Pierwsza część nazywana jest boxspringiem i wypełniona jest sprężynami, natomiast materacem głównym może być model kieszeniowy, sprężynowy lub piankowy. Zaletą takich rozwiązań jest to, że są one elastyczne i zapewniają wysoki komfort wypoczynku.

Jakie łóżko kontynentalne wybrać?

Do wyboru mamy łóżka jednoosobowe i dwuosobowe, przy czym często te drugie składają się z dwóch pojedynczych boxów połączonych wezgłowiem. Można jednak na nich wygodnie spać we dwoje, gdyż materac nawierzchniowy nazywany także topperem niweluje pomiędzy nimi szczelinę. Jeśli potrzebujemy modelu bardziej wyszukanego możemy skusić się na łóżka okrągłe albo ze specjalnymi zdobieniami.

Jeśli z kolei zależy nam na praktycznym użytkowaniu to na rynku możemy znaleźć łóżka wyposażone w specjalne szuflady wysuwane spod mebla albo skrzynie na pościel. Przydatne mogą się okazać także zintegrowane z niektórymi modelami szafki nocne. Dużą dozę luksusu dostarcza oświetlenie LED zamontowane w zagłówkach lub głośniki do radia, a także możliwość regulacji pilotem ustawienia stelaża.

Korzystny wpływ na zdrowie łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne cenione są nie tylko za komfort i elegancki wygląd, ale także za korzyści zdrowotne. Po pierwsze dobre rezonowanie i dopasowywanie materaca do kształtu ciała jest szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na choroby kręgosłupa. Ponadto są one wysokie i mogą sięgać wysokości nawet 60 cm, co ułatwia korzystanie z nich w szczególności seniorom, czy kobietom w ciąży. Docenią je również alergicy, ponieważ zachowanie higieny ułatwia ustawienie łóżka na nóżkach oraz topper, który chroni materac przed zabrudzeniami. W razie konieczności można go łatwo zdjąć i wyprać.