Czy wiesz w jakiej temperaturze prać buty?

Masz akurat do wyczyszczenia trapery ubłocone czy też parę znoszonych trampek, to konieczne musimy wiedzieć w jakiej temperaturze prać buty? Jest to na pewno najwygodniejszy sposób na pozbycie się zabrudzeń mocny, jednak czy każdy z rodzajów obuwia będzie się do automatycznego prania nadawał? Poniżej znajdziemy kilka informacji jak to zrobić, aby nie zniszczyć swojego obuwia oraz także jak postępować, aby nie uszkodzić bębna pralki.

Czy oraz kiedy właściwie możemy wyprać buty?

Koniecznie musimy się dowiedzieć w jakiej temperaturze prać buty? Musimy jednak mieć świadomość, że pranie butów w walce powinno być absolutną ostatecznością. Jest to metoda inwazyjna czyszczenia – proszek do prania, gorąca woda oraz szybkie obroty bębna sprawiają, że obuwie wykonane z delikatnych materiałów może odkształcić się oraz po prostu zniszczyć. Zatem jak w pralce wybrać buty, aby takiego efektu uniknąć?

W pierwszej kolejności zastanówmy się – czy na pewno pranie butów w automacie jest konieczne rzeczywiście? Być może poradzimy sobie z zabrudzeniami przy wykorzystaniu wilgotnej gąbki czy też szczotki. Jednak jeśli na obuwiu są zaschnięte oraz uporczywy plamy z gliny czy też błota, które nie schodzą przy próbach usunięcia ręcznego, spróbować warto automatycznego prania. Zanim włożymy do pralki buty, to dobrym pomysłem będzie zeskrobanie możliwie jak największego ilości zanieczyszczenia jeszcze na sucho.

Podobnie powinniśmy zrobić w przypadku koszul, czy też bluzek, tak i w kontekście samych butów materiał, z których je wykonano, ma spore znaczenie. Pranie butów takich jak tenisówki, trampki oraz innych, które w większości są wykonane z materiału jednolitego przebiegać powinno bez żadnych problemów.

A co ze skórzanym obuwiem? Jak prać zamszowe buty? Jeśli nie musisz, to lepiej ich nie wkładajmy do pralki – skóra zmienić może wygląd pod wpływem wody czy też wirowania. Temperatura maksymalna prania to trzydzieści stopni Celsjusza.

Jakich butów nie wolno kategorycznie prać w pralce?

Na pewno nie wolno prać butów w pralce butów na obcasie. Dla bezpieczeństwa swojej pralki starajmy się tego unikać. Do czyszczenia obuwa takiego lepiej wykorzystajmy środki z obuwniczego sklepi.

Nie powinniśmy także prać butów z elementami drobnymi jak koraliki czy też ćwieki. Nie wolno nam także prać butów roboczych z plamami zaschniętymi cementu czy też innymi zabrudzeniami ciężkimi, które uszkodzić mogą pralkę. Miejmy to na uwadze, aby nie zrobić krzywdy zarówno swoim butom, jak i także swojej pralce.