Czy wiesz jak zdjąć tipsy?

Tipsy są nakładkami, które zostały stworzone z tworzywa sztucznego i imitują paznokcie. Jest to niezmiernie popularna technika przedłużenia paznokci. Stylizacja paznokci przy pomocy tipsów pozwala nam efekt długotrwały. Manicure żelowy czy też akrylowy stosuje wiele kobiet. Paznokcie zarówno akrylowe, jak i także żelowe regularnie należy uzupełniać co trzy-cztery tygodnie. Tipsy zmieniać można częściej. Ich zakładanie oraz zdejmowanie jest niezwykle proste. Przekonajmy się jak zdjąć tipsy?

Co zrobić, aby tipsy się szybciej trzymały?

Paznokcie żelowe wykorzystują również tipsy, jeśli ktoś niezadowolony jest z kształtu naturalnego paznokci. Na sztuczną płytkę przyklejoną do paznokcia naturalnego nakłada się warstwy żelu specjalnego. Następnie się go utrwala pod specjalną lampę z wykorzystaniem promieniami UV. Paznokcie takie są bardzo podobne do naturalnych, cieńsze, ale znacznie mniej trwałe do paznokci akrylowych.

Akrylowa metoda wykorzystuje także tipsy. Na paznokieć sztuczny nakłada się proszek wymieszany razem z liquidem. Całość ulega bardzo szybko utwardzeniu. Akrylowe paznokcie są masywne, twarde, wytrzymałe na liczne na uszkodzenia, ale ich wadą jest to, że wyglądać o wiele mniej naturalnie, a czasami żółkną.

Żelowe oraz akrylowe paznokcie wyglądają niesamowicie ładnie, lecz wymagają pielęgnacji szczególnej. Warto korzystać ze sprawdzonych porad. Prace domowe wykonujmy w rękawiczkach gumowych. Ochroną one nasze paznokcie przed środkami chemicznymi czyszczącymi, które powodują uszkodzenie akrylu czy też odchodzenie od płytki paznokcie tipsów.

Regularnie należy czyścić paznokcie, pomimo, że pod warstwami lakieru kompletnie nie widać brudu, to mogą jednak tam wejść pojedyncze drobinki. Na bieżąco należy także uzupełniać wszelkie pęknięcia płytki paznokcia sztucznego. Jeśli on zaczyna odchodzić – spiłujmy całą część, aż do momentu gdzie paznokieć przylega w sposób odpowiedni.

Jeśli wykonujemy pracę, w której paznokcie są narażone na uszkodzenia – skróćmy je do takiej długości, która nie będzie nam przeszkadzać. Lakier z paznokci akrylowych zmywajmy zmywaczem do paznokci, który nie zawiera w składzie acetonu. Aceton niestety rozpuszcza akryl – używany jest do ściągania tipsów.

Zdejmowanie tipsów

Zajmijmy się teraz tematem jak zdjąć tipsy? Przy odklejaniu tipsów stosowany jest aceton. Palce moczymy w acetonie oraz odklejamy następnie nakładki. Nie należy robić tego zbyt gwałtownie, ponieważ uszkodzić może naszą płytką paznokciową. W przypadku żelowych paznokci musimy spiłować żel przed moczeniem w acetonie. Zazwyczaj po pozbyciu się tipsów stosować należy oliwkę nawilżającą oraz odżywiającą. Nie powinno się także zbyt szybko przeklejać całkiem nowych tipsów.