Czy wiesz jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

Utrata blasku oraz ciemny nalot? Poznajmy domowe sposoby jak wyczyścić srebrny łańcuszek. Srebrna biżuteria jest bardzo stylowa, elegancka oraz niezwykle często przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niestety, im jest rzadziej używana, tym pokrywa się szybciej ciemnym nalotem nieestetycznym oraz traci blask. Jak przy wykorzystaniu domowych sposób można przywrócić jej dawny blask? Przekonajmy się.

Skuteczne i bezpieczne metody

W zasadzie to od zawsze srebro się cieszy popularnością niesłabnącą jako materiał idealny wręcz na biżuterię. Głównie dlatego, że srebro jest bardzo trwałe, nie powoduje alergii, a jego ceny są naprawdę przystępne. Niestety, ma także wady – niezwykle szybko utlenia się oraz pokrywa nalotem ciemnym. Biżuteria w takim stanie wygląda nieestetycznie i po prostu nie nadaje się do założenia ani do kreacji eleganckiej, ani też na co dzień.

Zatem jak wyczyścić srebrny łańcuszek? Możemy użyć w celu czyszczenia biżuterii wszelkich materiałów oraz środków, które każdy z nas ma w domu. Metody naturalne czyszczenia są skuteczne oraz bezpieczne, pod warunkiem, że zachowamy wszelkie środki ostrożności. Bez względu na rodzaj metody wybranej zawsze sprawdzić warto jej działanie na srebro nakładając środek czyszczący na mały fragment biżuterii. Najlepiej to zrobić w takim miejscu, które po założeniu rzuca się najmniej w oczy.

Wykonanie soli kuchennej i folii aluminiowej

O tym, że sól jest jednym w zasadzie z najlepszych środków naturalnych czyszczących nie musimy nikomu chyba przypominać. W połączeniu z aluminiową folią będzie metodą doskonałą na usuwanie patyny ciemnej z biżuterii srebrnej. Jak tego dokonać? Miseczkę niewielką (wykonaną koniecznie z innego materiału niż metal) należy wyłożyć folią aluminiową. Na samo dno miseczki wkładamy biżuterię delikatnie, którą zamierzamy oczyścić, a później szklanką wody gorącej z łyżeczką soli. Soli powinna w wodzie zostać całkowicie rozpuszczona.

Biżuterię pozostawić można w roztworze i to nawet na kilka godzin. Ciemny osad zostać powinien całkowicie usunięty. Po wyjęciu biżuterii z roztwory należy ją wypłukać delikatnie w zimnej wodzie, a następnie wysuszmy przy użyciu specjalnej ściereczki wykonanej z mikrofibry lub też innego materiału delikatnego. Nie jest niestety wskazane stosowanie ręczników papierowych, ponieważ są one szorstkie oraz rysują bardzo łatwo powierzchnię delikatną srebra.

Naprawdę sposób ten sprawdzi się. Możemy być tego pewni. Nie mamy co do tego najmniejszej wątpliwości. Zadbajmy o czystą biżuterię.