Czy wiesz jak wyczyścić buty z nubuku?

Nosząc zamszowe buty musimy zwrócić na nie szczególną uwagę. Buty, które są wykonane z nubuku są niezwykle popularne zarówno u kobiet, jak i także u mężczyzn. Nic dziwnego, takie buty wyglądają niezmiernie luksusowo oraz nadają się niemal na każdą okazję. Niestety takie buty łatwo ulegają zabrudzeniu. Jak wyczyścić buty z nubuku? Przekonajmy się.

Różnice pomiędzy skórą zamszową a skórą nubukową

Nie ma tak naprawdę za wielu różnic wizualnych pomiędzy nubukiem a zamszem. Zamsz spolerowany jest na warstwie wewnętrznej skóry, a nubuk jest polerowany na warstwie zewnętrznej skóry.

Ponieważ warstwa zewnętrzna skóry jest znacznie twardsza, to nubuk jest o wiele bardziej wytrzymały. Oba materiały potrzebują więcej konserwowania w porównaniu do obuwia, które wykonane jest z innych materiałów, aby móc uniknąć otarć oraz także zabrudzeń.

Co potrzebujemy do czyszczenia butów nubukowych?

Zanim dowiemy się jak wyczyścić buty z nubuku dowiedzmy się, których produktów będziemy potrzebować do ich wyczyszczenia. Na pewno pierwsza kwestia to szczotka do nubuku oraz zamszu czy też gąbka do nubuku, aby móc usunąć łatwe zabrudzenia. Kolejny produkt to produkt do czyszczenia na sucho części zewnętrznej butów oraz usuwania plam uporczywych. Przyda się także produkt do czyszczenia zacieków oraz także plam od soli.

Proces czyszczenia

Zawsze powinniśmy postępować według instrukcji, która jest podana na każdym z produktów. Przy pomocy szczotki do nubuku czy też gąbki zetrzyjmy delikatnie brud czy też błyszczące przetarte miejsca na samej powierzchni buta. Pomoże nam to przywrócić na zamszu meszek.

W przypadku plam uporczywych wyczyśćmy obuwie przy pomocy gumki. Wówczas należy pocierać delikatnie plamę. Następnie obuwie powinniśmy wyszczotkować.

Gdy chcemy użyć pianki, to pamiętajmy, że produkt ten należy wstrząsnąć, a później rozprowadzić piankę na całej powierzchni buta przy pomocy specjalnej szczotki do nubuku. Piankę spłukujemy delikatnie wodą przy użyciu szmatki. Buty wysuszmy używając szmatki suchej poprzez delikatne pocieranie.

Do buta włóżmy kuchenny ręcznik czy też ręcznik papierowy. Następnie pozostawmy buty do całkowitego wyschnięcia na kilka godzin. Spryskajmy obuwie równomiernie specjalnym sprayem z odległości około trzydziestu centymetrów. Pozostawmy do wyschnięcia. Produkt ten powinniśmy używać w wentylowanym dobrze pomieszczeniu czy też najlepiej na zewnątrz. Obuwie wypolerujmy przy pomocy szczotki miękkiej.

Na pewno ze wszystkim sobie poradzimy i to bez żadnych trudności.