Czy wiesz jak usunąć żółte plamy pod pachami?

Jeśli starannie wybieramy ubrania oraz lubimy dbać o nie, tonie możemy pozwolić, aby pewnego rodzaju kłopotliwe zabrudzenia okazały się jakąś przeszkodą. Poznajmy kilka sposobów sprawdzonych na to, jak usunąć żółte plamy pod pachami?

Użycie octu

Czy zastanawiasz się jak usunąć żółte plamy pod pachami? Okazuje się, że poza chemicznymi środkami możemy zastosować wszelkie metody naturalne, które są przyjazne nie tylko dla naszych ubrań, ale także dla środowiska. Dobrym pomysłem okazuje się polanie octem naszej plamy. Po kwadransie wyprać należy dane ubranie w wodzie z proszkiem do prania. Poza tym, że ocet pomaga nam na zlikwidowanie żółtych plam na ubraniach, stanowi także pewnego rodzaju zabezpieczenie przed powstaniem ich w przyszłości.

Substancje, które są zawarte w occie sprawiają, że ubranie chłonie pot wolnej, a więc żółte plamy pod pachami są o wiele mniej uciążliwe oraz także łatwiejsze do wywabienia. Wśród innych metod skutecznych na to, jak usunąć plamy właśnie z potu, znajdziemy także utlenioną wodę, sok  z cytryny, a do tego aspirynę.

Soda oczyszczona

Żółte plamy na ubraniach, które dosyć trudno usunąć, wywabić możemy także przy pomocy specjalnej mieszanki octu oraz sody oczyszczonej. Możemy także stworzyć mieszankę soli oraz octu. Wymieszajmy je w proporcji jeden do jednego, a później dodajmy do wody, w której się znajduje ubranie zabrudzone. Plamy żółte pod pachami wywabimy w ten sposób po jakiejś pół godzinie.

Patent rodem z kosmetyczki

Na pewno ten paten się sprawdzi także w podróży oraz jest naprawdę bardzo skuteczny. Sekretem okazuje się pasta do zębów, która słynie z właściwości usuwania wszelkich przebarwień. Wystarczy ją nanieść na żółte plamy na ubraniach oraz lekko wetrzeć w samą tkaninę. Ekspresowa wersja na to, jak usunąć z potu plamy, to tabletki do czyszczenia protez, które powinniśmy rozpuścić w wodzie, a później w niej umieśćmy ubranie.

Jak widzimy na powyższym metod na to, jak się pozbyć żółtych plam pod pachami jest naprawdę wiele. Jednak musimy wiedzieć, że poza detergentami lub też domowymi sposobami warto na uwadze mieć także działanie efektywne. Gdy tylko obierzemy taktykę, jak usunąć plam żółte z potu, to działajmy możliwie jak najszybciej.

Na pewno nam się uda zawalczyć z nieestetycznymi plamami znajdującymi się pod naszymi pachami. Wybierzemy dla siebie odpowiedni, który będzie nam się wydawał najskuteczniejszy oraz oczywiście możliwie najwygodniejszy w użyciu. Jesteśmy jednak przekonani, że każdy z tych sposobów jest łatwy.