Czy wiesz jak rozciągnąć buty zamszowe przy użyciu domowych sposobów?

Niestety zdarza się tak, że zdarza się nam kupić buty obcierające czy też zbyt ciasne. Niestety takie buty ranią nasze stopy i sprawia nam to ból. Istnieją jednak ciekawe sposoby, które pomagają nam rozwiązać raz na zawsze tenże problem. Dowiedzmy się jak rozciągnąć buty zamszowe?

Genialne domowe sposoby

Jak wiemy, przeważnie każda kobieta chce, aby buty, które sobie kupiła były nie tylko bardzo ładne, ale także komfortowe oraz funkcjonalne. Oczywiście zdarzają się także sytuacje, gdy kupimy zbyt ciasne zamszowe buty. Co w takiej sytuacji? Jak rozciągnąć buty zamszowe?

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest rozciąganie buta w sposób naturalny. Zatem musimy troszkę w nich pochodzić. Jednak są kobiety, które to praktykują chodzie w butach do domu, przy włożeniu grubszej skarpetki. Inna panie zaś, uważają, że buty się najlepiej rozciągają na stopę bosą. Dlaczego? Stopa wówczas oddaje ciepło oraz także rozciąga wówczas but.

Kolejny sposobów skuteczny jest rozciągnięcie zamszowych butów przy pomocy strumienia bardzo ciepłego powietrza. Jest to niezmiernie proste. Należy włożyć skarpetkę na stopę i skierować na nią powietrze bezpośrednio z suszarki. Takim właśnie sposobem buty suszymy przez około piętnaście minut. Wówczas się one dopasowują do stopy, a przy okazji nie będą nas obcierały.

Jak buty zamszowe rozciągnąć w palcach?

Kolejnym naprawdę dobrym sposobem na rozciągnięcie butów w miejscu, gdzie się znajdują palce, jest użycie na przykład lodu. Wypełnij woreczki foliowe wodą i umieśćmy je w butach, a następnie wstawmy do zamrażarki. Ten sposób może nieco dziwnie brzmieć, ale jednak woda zamarzająca idealnie wręcz rozciąga buty. Nie musimy się obawiać o to, że nasze buty stracą na jakości, ponieważ ten sposób już praktykowały nasze babcie oraz nasi dziadkowie. Pomysłem dodatkowym na rozciągnięcie zamszowych butów w palcach jest również znany naszym babciom. Wystarczy, że kulki gazety szarej zwiniemy i spryskamy denaturatem czy też spirytusem. Następnie włóżmy do środka buta, tak aby wypełnić szczelnie środek. Koniecznie muszą one być ułożone możliwie jak najciaśniej. Po około dwunastu godzinach możemy gazety wyjąc i cieszyć się dobranym dobrze rozmiarem buta. Jak widać możliwości jest naprawdę sporo. Jednak z pewnością najlepiej będzie buty wymienić czy też, gdy nie mamy takiej możliwości udać się z nimi do szewca.

Na pewno poradzimy sobie z tym domowymi sposobami, ale gdy one nas zawiodą, to nie pozostajemy z problemem sami. Możemy zdecydować się na pomoc specjalisty.