Czy wiesz czym są zmarszczki palacza?

Czym są zmarszczki palacza? Są to bardzo nieestetyczne bruzdy wokół ust. Przede wszystkim dotyczą palących osób. Jednak nie tylko nałóg jest przyczyną ich występowania. Powiedzmy sobie o nich nieco więcej.

Jak powstają takie zmarszczki?

Wiemy już czym są zmarszczki palacza. Pora dowiedzieć się jak one powstają. Na pewno są następstwem bardzo charakterystycznego ułożenia ust, które to towarzyszą paleniu papierosów. Wówczas dochodzi do ruchu mimicznych mięśni, co doprowadza z kolei do wystąpienia bruzd nad wargą główną.

Musimy podkreślić, że tytoniowy nałóg nie jest czynnikiem jedynym, który predysponuje do wystąpienia zmarszczek palacza. Ten bardzo nieestetyczny problem także dotyczy osób pijących dosyć często przez słomkę. Wśród innych przyczyn, należy wskazać na ekspozycję nadmierną na promieniowanie słoneczne oraz także predyspozycje genetyczne czy też naturalne procesy starzenia.

Chociaż zmarszczki palacza nie dotyczą jedynie osób uzależnionych od nikotyny, to należy zaznaczyć wyraźnie, że bruzdy wokół ust pojawiają się najszybciej u osób, które palą i to nawet w młodym wieku. Do innych czynników, które przyczyniają się do wystąpienia zmarszczek palacza należy: niewystarczające nawodnienie, niewłaściwa dieta, niewłaściwa pielęgnacja twarzy czy też zła kondycja skóry.

Jakie są domowe sposoby na zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza można bardzo łatwo usunąć przy zastosowaniu zabiegów medycyny estetycznej. Jednak jeśli nie są jeszcze w poważniejszych stadium, to możemy bruzd pozbyć się domowymi metodami. Zainterweniujmy jeszcze w ich początkowym stadium rozwoju.

Co powinniśmy zrobić? W pierwszej kolejności musimy zadbać o wprowadzenie dobrych nawyków. Bardzo ważne jest to, aby wyeliminować czynnik, który doprowadził do wystąpienia bruzd. Warto unikać ekspozycji nadmiernej na słoneczne promieniowanie (zrezygnować z opalania zarówno sztucznego, jak i także naturalnego). Gdy wychodzimy na zewnątrz w upalny dzień, to powinniśmy zabezpieczyć obowiązkowo naszą skórę kremem z filtrem.

Bardzo ważna jest także dieta zbilansowana, która obfituje w witaminy, jak i także cenne mikroelementy oraz do tego prawidłowe nawadnianie organizmu. Niezmiernie ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry wokół ust, jak i także właściwy dobór kosmetyków. Naprawdę dobre efekty mogą także przynieść dobrane odpowiednio oraz wykonywane regularne ćwiczenia.

Jeśli nie wiemy w jakim stadium są nasze zmarszczki, to możemy się skonsultować z kosmetyczką, która wystarczy, że spojrzy i powie jak to u nas wygląda.