Czy warto zrobić bordowe paznokcie?

Bordowe paznokcie hybrydowe to manicure, który możemy swobodnie wykonać samodzielnie w domu. Manicure jest nie tylko trwały, ale także kobiecy, efektowny oraz uniwersalny. Wszystko jest zależne od tego,jakie konkretnie zastosujemy ozdoby oraz wykończenie.

Manicure profesjonalny i manicure domowy

Hybrydowy manicure możemy wykonać oczywiście w profesjonalnym gabinecie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby go zrobić także samodzielnie w domu. Wystarczy użyć specjalnych lakierów. Mowa oczywiście o lakierach hybrydowych. Lakiery te łączą w sobie zalety emalii klasycznych z elastycznymi żelowymi lakierami. Na pewno paznokcie hybrydowe są o wiele trwalsze oraz także bardziej odporne na odpryski, aniżeli zwykła emalia, co w przypadku bordowych paznokci ma szczególne znaczenie.

Efektem dobrze wykonanego manicure możemy się cieszyć do trzech tygodni. Lakier hybrydowy również wzmacnia nasze paznokcie. Nie będą one takie podatne na łamanie.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Jak wykonać bordowe paznokcie hybrydowe krok po kroku? W pierwszym kroku musimy naszym paznokciom nadać pożądany kształt. Robimy to przy użyciu pilnika. Płytkę paznokcia należy lekko zmatowić polerskim blokiem oraz odtłuścić płynem. Po wykonaniu tej czynności można już nałożyć cienką warstwę bazy na całość płytki, jednocześnie pamiętając o zabezpieczeniu brzegu wolnego paznokcia. Utwarza się je w lampie. Następnie nakładamy pierwszą warstwę lakieru bordowego hybrydowego i utwardzamy go w lampie. Identycznie postępujemy z warstwą drugą. Czas utwardzania zależy od rodzaju wybranego lakieru. Na koniec się nakłada matowy czy też nabłyszczający top. Później aplikujemy oliwkę do skórek oraz także krem do rąk i już gotowe.

Jak widzimy nie ma w tym niczego skomplikowanego. Paznokcie hybrydowe bordowe jest manicure, który to stanowi doskonały zamiennik klasycznych czerwonych paznokci. Jest kobiecy oraz elegancki, a do tego bardzo stonowany. Będzie także pasował do każdej stylizacji. W błyszczącej wersji, z pyłkiem czy też z brokatem, będzie stanowił uzupełnienie kreacji wręcz idealne na wesele czy też na jakiś bal karnawałowy.

W matowej wersji, do krótkich paznokci sprawdzi się świetnie w połączeniu ze stylizacją codzienną, do pracy czy też stylizacją sportową. Pięknie się komponuje zarówno z przytulnym swetrem, jak i także z letnią sukienką czy też z białą bluzką. Będzie idealny także do długiej oraz powłóczystej spódnicy, topu oraz ramoneski.

Gdy zdecydujemy się na wykonanie samodzielne manicure, to warto przejrzeć blogi, na których nie brakuje inspiracji.