Czy warto stosować wcierki do włosów? Jak stosować serum do włosów krok po kroku?

Wiele osób boryka się z wstydliwym problemem przerzedzonej fryzury. Czy warto liczyć na to, że popularne wcierki do włosów mogą zaradzić temu kłopotowi?

Włosy, aby być ozdobą, muszą być regularnie pielęgnowane. Osoby, które narzekają z powodu wypadania lub zmagają się z ciągłym kruszeniem końcówek i łamiącymi się pasmami, mogą spróbować produktu, jakim jest wcierka do włosów. Pomoże on również w walce z łysieniem czy utratą objętości.

Wcierka na porost włosów – co to takiego?

Wcierka ma za zadanie wzmacniać włosy od cebulek aż po końce, stymulować ich wzrost oraz spotęgować potencjał pasm do osiągnięcia jak największej długości. Ważne jest, aby skład miał substancje o działaniu aktywnym potwierdzonym klinicznie. Uzyskanie optymalnych rezultatów jest możliwe dzięki jakościowym składnikom preparatu, które są odpowiedzialne za pojawienie się oczekiwanych efektów.

O czym warto pamiętać, stosując wcierki na porost włosów?

Kluczowa może okazać się regularność stosowania preparatu. To od niej zależy pojawienie się rezultatów w postaci zahamowania wypadania włosów, pojawienia się baby hair oraz wyraźnego zagęszczenia się fryzury. Brak cierpliwości i systematyczności sprawi, że nie będzie widać poprawy.

Jakie składniki mają w sobie polecane wcierki na porost włosów?

Pośród produktów, które użytkownicy faktycznie uznali za skuteczne i wartościowe, warto wymienić składniki aktywne we wcierkach Hairlust, odpowiadające za efekt końcowy, takie jak:

  • AnaGain – substancja podczas wzrostu włosa skraca jego etap spoczynkowy; w fazie aktywnej dodatkowo stymuluje proces wydłużania się włosów poprzez pobudzenie komórek u podstawy mieszków włosowych; przy okazji nie ingeruje w ich równowagę hormonalną;
  • CAPIXYL – połączenie peptydu i ekstraktu z czerwonej koniczyny, która obfituje w biochaninę A; efektem zastosowania tej substancji jest pobudzenie produkcji białek, dzięki czemu cebulki włosowe stają się silniejsze, a włosy – mniej podatne na wypadanie;
  • Redensyl – do jego głównych zalet należy odżywienie mieszków włosowych, promowanie podziałów komórkowych, zmniejszając wypadanie włosów;
  • RootBioTec – przyspiesza porost włosów, polepsza ogólny stan skóry głowy.

Dlaczego warto stosować wcierki do włosów?

Regularne stosowanie wcierek może bezpośrednio przyczynić się do pobudzenia mieszków włosowych w tworzeniu nowych włosów i wzmocnieniu tych istniejących. Dzięki temu pasma wyglądają na grubsze, a cała fryzura nabiera pożądanej objętości. Systematyczne użytkowanie odpowiednio dobranych wcierek może pozytywnie wpłynąć także na wzrost włosów w rejonach wyraźnie przerzedzonych.

Naturalna wcierka do włosów daje szereg dodatkowych korzyści, mianowicie:

  • przynosi ukojenie skórze głowy dotkniętej świądem;
  • nawilża i regeneruje pasma i skórę głowy;
  • redukuje problem przesuszonych, kruchych i łamliwych włosów;
  • niweluje stany podrażnienia skóry głowy;
  • zwiększa bezpieczeństwo bariery lipidowej skóry;
  • poprawia ogólny dobrostan skóry i włosów.

W jaki sposób stosować wcierki do włosów? Krok po kroku

W zależności od własnych preferencji, masz możliwość nałożenia preparatu na suche lub wstępnie zwilżone włosy. Jeżeli włosy tego wymagają, można je uprzednio umyć i lekko osuszyć. Dobrze jest uprzednio wstrząsnąć opakowaniem i nałożyć preparat na te obszary skóry głowy, które tego wymagają. Należy podzielić pasma włosów na mniejsze partie, aby mieć pewność, że produkt na pewno dotrze do skóry głowy i mieszków włosowych. Nie należy przesadzać z ilością – dla prawidłowego działania wystarczy, że zastosujesz kilka kropel. Umożliwia to skoncentrowana formuła produktu. Po aplikacji wcierki należy z wyczuciem wmasować ją w miejsce nałożenia. Substancja nie wymaga późniejszego spłukiwania. Dla uzyskania optymalnych efektów warto sięgać po produkt regularnie, najlepiej codziennie.

Co oprócz wcierki stosować, aby cieszyć się pięknymi, zdrowymi i gęstymi włosami?

Wcierka do włosów to bardzo potrzebny produkt, lecz nie jedyny, który wesprze Cię w poprawie jakości Twojej fryzury. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po specjalny szampon Grow Perfect. Jego formuła została opracowana z myślą o osobach mających problem z wypadającymi, łamliwymi włosami i pojawiającymi się przerzedzeniami. Zawartość cennych substancji odżywczych, takich jak aloes czy rozmaryn, wspiera aktywny proces wzrostu włosów.

Prawidłowo zbilansowana dieta – klucz do sukcesu

To, co wprowadzasz do organizmu pod postacią posiłków i napojów, ma wpływ na całokształt Twojego funkcjonowania. Dlatego też istotne jest dostarczanie sobie wartościowych pokarmów. W przypadku włosów, skóry i paznokci kluczowe jest spożywanie warzyw i owoców bogatych w witaminę E. Jeśli chcesz mieć piękną i gęstą fryzurę, nie unikaj czarnej porzeczki, malin, jagód, cytrusów, szpinaku, papryki czy jarmużu. Wraz z witaminą E dostarczają skórze głowy i włosom odpowiedniego poziomu nawilżenia. Ponadto zdecydowanie warte włączenia do jadłospisu (o ile jeszcze ich w nim nie ma) są orzechy, nasiona, pełnoziarnisty chleb czy jaja. Źródłem zdrowych tłuszczy z grupy omega są z kolei awokado i łosoś – one również powinny mieć swoje miejsce w codziennej diecie.