Czy warto sięgnąć po semilac 5w1?

Jeśli brakuje nam wiecznie czasu na wykonanie manicure, który zajmuje sporo czasu, to mamy dwie możliwości. Możemy się udać na wizytę do kosmetyczki czy też użyć semilac 5w1. Powiedzmy sobie nieco więcej i tej drugiej opcji.

Cóż to takiego?

Semilac 5w1 jest świetnym rozwiązaniem. Są to lakiery, które jednocześnie są bazą, kolorem oraz topem. Poza tym dają nam możliwość przedłużenia swoich paznokci nawet do jednego centymetra oraz nadbudowania skutecznego płytki. Jakby tego było mało lakiery te mają przedłużoną trwałość. Dokładnie do dwudziestu jeden dni. Czy rzeczywiście wystarczy użycie jednego lakieru? Jak najbardziej tak.

Mamy dokładnie dostępne dwa kolory. Pierwszy to soft beige 801, który jest klasycznym odcieniem ciepłego beżu z dodatkiem brzoskwini. Lakier ten jest pół transparentny i oferuje pełne krycie przy trzech bądź też czterech warstwach. Drugi kolor to dirty nude rose 802. Jest to z kolei cielisty oraz chłodny róż. Kryje przy trzech cieniutkich warstwach.

Świetna alternatywa dla hybrydy

Najpopularniejszym manicure jest na pewno manicure hybrydowy. Trzeba jednak na niego mieć sporo czasu. A już szczególnie, gdy nie posiadamy frezarki. Wówczas wszystko trwa zbyt długo. Świetną alternatywą jest właśnie lakier 5 w 1. Jest to absolutny strzał w dziesiątkę. Manicure jest bardzo prosty i szybki, a nasze paznokcie mają prześliczny połysk i są bardzo twarde.

Z samymi lakierami pracuje się bardzo łatwo. Są nieco gęstsze od lakierów klasycznych marki semilac. Jednak poziomują cudownie, a więc nie musimy się kompletnie martwić o zalanie skórki czy też o krzywą C. Spokojnie wystarczą trzy warstwy do pełnego krycia. Jednak jeśli chodzi o kolor soft beige to polecamy nałożenie czterech warstw. Jeśli zależny nam na utwardzeniu płytki oraz nadaniu paznokciom odrobinki koloru – jedna czy też dwie warstwy jak najbardziej wystarczą.

Musimy mieć także na uwadze, że lakiery posiadają tak zwaną warstwę dyspersyjną, a więc na koniec należy płytkę koniecznie przetrzeć cleanerem. Początkowo ma się wrażenie, że połysk jest nieco mniejszy, niż po zastosowaniu topu. Jest to jednak jedynie złudzenie. Po tym jak cleaner odparuje paznokcie będą pięknie błyszczały.

Gdy mamy jakieś wątpliwości, to nie należy się załamywać. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej producenta. Co więcej możemy sobie pooglądać filmiki instruktażowe, które możemy sobie obejrzeć i wszystko stanie się jasne. Nie będziemy już miały kompletnie żadnych wątpliwości. Wiemy o tym doskonale.