Czy warto kupić białe meble do salonu?

Aranżacja nowoczesnego mieszkania tylko z pozoru wydaje się zadaniem łatwym. Wiele osób myśli, że podstawowe kolory, czyli biel, czerń oraz szarość wystarczą, by stworzyć estetyczne wnętrze. Należy jednak pamiętać, że oprócz minimalizmu w zakresie kolorystyki wystroju pomieszczeń, liczy się także delikatność formy, a przede wszystkim jej ograniczenie do podstawowych geometrycznych kształtów. Wśród mebli, jakie najczęściej pojawiają się w mieszkaniach urządzonych w stylu współczesnym, ogromną popularność zyskują białe zabudowy. Czy warto w nie inwestować?

Klasa, elegancja i uniwersalizm

Na początku trzeba wspomnieć, że biel jest kolorem uniwersalnym, który doskonale komponuje się z innymi barwami. Decydując się na białe meble unikacie więc problemu z ich niedopasowaniem do pozostałych elementów wyposażenia. Co więcej, nawet w nowoczesnych wnętrzach stawia się na mocny akcent kolorystyczny, którym może być na przykład inny odcień jednego z frontów. Biel świetnie połączy się z czerwienią, żółcią czy czernią, tworząc oryginalną kompozycję.

Od tego, czy białe meble wpiszą się w styl mieszkania, zależy między innymi ich jakość. Dziś prawdziwą furorę robią fronty lakierowane, które – oprócz ponadczasowej estetyki – wyróżniają się także łatwością w utrzymaniu w czystości. Zabrudzenia, plamy czy kurz można z nich usunąć z pomocą wilgotnej ściereczki. Dlatego też, jeśli zależy wam na nienagannej czystości wnętrz oraz ich estetyce, zainwestujcie we fronty lakierowane, w czym pomogą kredyty pozabankowe.

Rodzaj mebli

Należy także wspomnieć, że nie we wszystkich pomieszczeniach biała zabudowa będzie dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to między innymi pokojów dziecięcych, w których ascetyczna biel stworzy wrażenie surowości i chłodu – a przecież nie o to w aranżacji przestrzeni dla najmłodszych chodzi. Pokój powinien być kolorowy i dopasowany do wieku oraz zainteresowań dziecka. Oczywiście białe szafki mogą być zestawione z innymi, wówczas efekt estetyczny będzie znacznie ciekawszy.

Decydując się na zamówienie białych mebli, weźcie pod uwagę możliwość skorzystania z usług profesjonalnego stolarza, który według waszego projektu wykona idealną zabudowę. Szafki, komody czy biurka możecie dowolnie aranżować, nie tylko w zakresie ich wyglądu, ale przede wszystkim wnętrza. Jeśli przeszkodą w zamówieniu wymarzonych mebli są przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie dają kredyty pozabankowe.