Czy można uprawiać seks podczas okresu?

Miesiączka kobiety to całkiem naturalne zjawisko. Niestety często bardzo nieprzyjemne i bolesne. Dla wielu par ten czas oznacza wstrzemięźliwość, ale dla innych dobrą zabawę. Czy seks podczas okresu jest bezpieczny? Czy warto się do niego przekonać? O tym można przeczytać poniżej!

Czy kobiety lubią uprawiać seks podczas okresu?

Na to pytanie nie ma tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jak przechodzą miesiączkę i jakie w tym czasie towarzyszą jej odczucia. Część pań znacznie bardziej preferuje spędzić te trudne dni w zaciszu własnego domu. Najlepiej pod ciepłym kocem, z książką lub komedią romantyczną w telewizji i zestawem ulubionych przysmaków. Na samą myśl o jakiejkolwiek aktywności fizycznej od razu czują się gorzej. W innych przypadkach kobiety chcą regularnie uprawiać seks podczas okresu [https://sekspedia.pl/seks-podczas-okresu]. Dlaczego? Głównie przez wydzielane hormony i większą wrażliwość narządów rozrodczych i piersi. Po około 3 dniach od początku miesiączki popęd seksualny znacząco wzrasta i tym samym ochota na seks. Natomiast wcześniej krwawienie jest bardziej obfite, a same objawy mocniej dają się we znaki. W tej sytuacji raczej do zbliżenia nie dojdzie.

Seks podczas okresu – co na ten temat sądzą panowie?

Jeżeli chodzi o panów, to i w tej kwestii zdania są podzielone. Choć większość z nich zdecydowanie skłania się ku temu, że skoro obie strony nie wykazują sprzeciwu, to jak najbardziej można uprawiać seks podczas okresu. Mniejsza część mężczyzn twierdzi, że woli sobie odpuścić i poczekać aż trudne dni się skończą. W sumie nie ma się im co dziwić. Przy obfitych krwawieniach z całą pewnością trzeba będzie wymienić pościel i wziąć dokładny prysznic. Poza tym sam stosunek jest też dość utrudniony, ponieważ panowie zwyczajnie nie mogą zastosować niektórych pieszczot. Jednak z drugiej strony krew może stanowić swego rodzaju nawilżenie i ułatwić penetrację. Co ciekawe, kobieta może osiągnąć bardziej intensywny orgazm niż podczas klasycznego stosunku.

Sprawdź równieź: https://sekspedia.pl/

Seks podczas okresu a higiena

Przeciwnicy seksu podczas okresu najczęściej argumentują swoje zdanie tym, że jest to po prostu niehigieniczne. W zasadzie jest w tym sporo prawdy. Zwłaszcza że kobieta mająca miesiączkę i uprawiająca seks jest bardziej narażona na infekcje dróg rodnych, a cały organizm w pierwszych dniach ma obniżoną odporność. Kiedy partnerzy zdecydują się na odbycie stosunku, powinni to zrobić z zachowaniem należytej ostrożności. Zaczynając od przykrycia łóżka ręcznikiem w celu uniknięcia plam z krwi, a kończąc na prezerwatywie. Należy zaznaczyć, że u każdej kobiety krwawienie może być mniej lub bardziej obfite, a samo pobudzenie seksualne chwilowo je złagodzić. Natomiast pochwa może być na tyle wrażliwa, że może dojść do podrażnień lub bólu podczas seksu. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne lubrykanty.

Czy seks podczas okresu chroni przed zajściem w ciążę?

Pary, które najczęściej decydują się na seks podczas okresu, chwalą go sobie głównie przez wzgląd na to, że mogą go uprawiać bez obaw, że pojawi się nieplanowana ciąża. Jak wspomniano wcześniej, zabezpieczenie jest potrzebne, ale pomijając aspekt higieny i zdrowia należy mieć na uwadze to, że do zapłodnienia może dojść. Co prawda ryzyko jest niewielkie, ale istnieje. Najczęściej w ciążę mogą zajść kobiety, które mają nieregularnie miesiączki, choć nie jest to regułą. Wystarczy, że w damskim organizmie nastąpią nawet nieznaczne zmiany, a cały cykl się rozreguluje. Takim czynnikiem może być, chociażby nadmierny stres, radykalna zmiana diety bądź przebyta choroba. Wskutek czego dni płodne mogą się przesunąć i pojawić nawet w samym środku miesiączki.

Seks podczas okresu wzbudza wiele kontrowersji. Jednak stosując się do wspomnianych wskazówek i pamiętając o bezpieczeństwie, może być naprawdę przyjemny. Z tym że należy podkreślić jedną istotną kwestię. Mianowicie, jeśli któraś ze stron się kategorycznie na niego nie zgadza, to nie można za wszelką cenę przekonywać jej do zmiany zdania. Namawianie może nie tylko skończyć się kłótnią, ale też brakiem seksu już po okresie.