Czy inwestycja w apartamenty się opłaca?

Nieruchomości przeznaczone na wynajem turystyczny oraz te, które zaliczane są do wypoczynkowych, cieszą się dużym zainteresowaniem. Klientów szukających miejsca do spędzenia urlopu nie brakuje. Coraz więcej osób rezygnuje z hoteli stawia na mikro mieszkania oraz apartamenty. Gwarantują one maksimum wygody i komfortu za ceny niejednokrotnie lepsze niż te oferowane przez przeciętne hotele. Inwestycja w apartamenty okazuje się więc często najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego inwestycja w apartamenty to dobre rozwiązanie?

Apartamenty inwestycyjne w dużej mierze otrzymujemy już wykończone. Jest to ogromny komfort dla właściciela, który nie musi nadzorować prac ekip wykończeniowych. Dzięki temu może on od razu zacząć promować swój obiekt i zdobywać nowych klientów. Inwestycja w apartamenty jest opłacalna i może się sfinansować w dwóch formach. Jedna z nich przewiduje kupno nieruchomości w korzystnej cenie i sprzedanie jej znacznie drożej. Drugim rozwiązaniem jest zakupienie wykończonego apartamentu, który zaczynamy wynajmować i zarabiać długofalowo.

Jeżeli wybieramy pierwszy model musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jednym z nich jest wykończenie i remont mieszkania oraz zakup wyposażenia. Drugim natomiast jest utrzymanie i opłaty eksploatacyjne za czas, w którym to my jesteśmy właścicielami nieruchomości. Nie należy ich pomijać podczas ustalania ceny sprzedaży i zapominać o nich planując budżet dla danego obiektu.

Inwestycja w apartamenty a liczba odwiedzających

To jak bardzo zabiegamy o klienta oraz skuteczność naszych działań daje nam obraz tego, jak dochodowy jest nasz apartament. Wszelkie wyliczenia, jakich dokonujemy warto prowadzić w skali roku. Jest to zdecydowanie bardziej szczegółowy i prawdziwy obraz, ponieważ uwzględnia również te miesiące, w których wynajem jest dużo niższy lub nie ma go w ogóle. Nie zapominajmy, że w tym czasie również musimy regulować opłaty za media i eksploatację.

To jak bardzo popularny będzie nasz obiekt zależy od kilku rzeczy. Pierwszą z nich jest marketing, czyli sposób oraz częstotliwość, w jakich promujemy nasz apartament. Inna kwestią są recenzje innych wczasowiczów, którzy komentują publicznie i oceniają naszą nieruchomość pod względem wygody, komfortu i jakości obsługi. Dodatkowo ważna jest lokalizacja. Najlepiej posiadać nieruchomość inwestycyjną w pobliżu najważniejszych punktów na mapie miasta. Położenie w centrum miejscowości zawsze sprzyja przyciąganiu klientów. Dodatkowym atutem będzie wygodny, nowoczesny i zgodny z panującymi trendami design apartamentu oraz wysoki standard wykończenia i wyposażenia.

Jakie zalety posiada krótkoterminowy wynajem?

Wynajmowanie apartamentów na krótkie terminy to bardzo bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla inwestora. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest pobieranie opłat i reklamowanie się za pośrednictwem platform bookingowych. Dzięki temu mamy pewność, że płatność za noclegi do nas wpłynie i bez niej rezerwacja będzie nieważna. Mamy również zabezpieczenie w postaci posiadania danych kontaktowych do osoby, która zarezerwowała pobyt. Ułatwia to znalezienie sprawcy w przypadku potencjalnych zniszczeń dokonanych w trakcie pobytu.

Apartamenty są zazwyczaj użytkowane tylko do przenocowania, dlatego zniszczenia, które wymagają odświeżenia pojawiają się dużo rzadziej. Dzięki temu nie ponosimy kosztów związanych z renowacją obiektu. Musimy pamiętać, aby po każdym kliencie posprzątać obiekt i zadbać o wymianę pościeli oraz środków higieny. Odpowiedni standard jest przepisem na sukces. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://republikawnetrz.pl/blog/inwestycja-w-apartamenty-wazna-perspektywiczna-lokalizacja/.