Czarnobyl zwiedzanie – bezpieczna wycieczka do Zony Wykluczenia

Nasz zespół profesjonalnych przewodników opracował dla turystów najbardziej ekskluzywne trasy dla każdego rodzaju wycieczki, które są całkowicie bezpieczne i legalne do czarnobyl zwiedzanie.

Nasz zespół profesjonalnych przewodników opracował dla turystów najbardziej ekskluzywne trasy dla każdego rodzaju wycieczki, które są całkowicie bezpieczne i legalne do czarnobyl zwiedzanie. Tło promieniowania jest dość różne w różnych miejscach Zony Wykluczenia – od nabliżonego do 0 do podwyższonego. Dlatego nasza organizacja opracowała wygodne drogi, które są w pełni dogodne. W niektórych zonach poziom zanieczyszczenia jest niższy niż w stolice Ukrainy Kijowie.

Do dyspozycji pasjonatów niezapomnianych podróży są następujące typy wycieczki Czarnobyl:

  1. 1-dniowa wyprawa – cennik podróży to 70 euro;
  2. 2-dniowa wyprawa – cennik wyjazdu to 180 euro;
  3. indywidualna wizyta dla VIP klientów – cennik zwiedzenia to 70 euro.

Wycieczki do Czarnobyla z Kijowa dają odwiedzającym przejazd wygodnym autobusem i noclegi. Gości Zony może odwołać podróż w każdej chwili. W razie wycofania wizyty mniej niż za 24 godz. nasza spółka zwraca gościom wydane koszty. Fachowi gidy prowadzą odwiedzających tylko po wiarygodnych trasach. Zona Czarnobylska jest całkiem bezpieczna.

Elektrownia atomowa Czarnobyl – jak doszło do wybuchu

Czarnobyl należy do jednych z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na Ukrainie. Goście o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku przyjeżdżają z całego globu, aby zobaczyć unikalne miejsce katastrofy, sarkofag elektrowni jądrowej w Czarnobylu, opuszczone terytorium, muzeum tragedii pod gołym niebem. 

W dniu 26 czerwca 1986 r. podczas testów konstrukcyjnych jednego z systemów bezpieczeństwa około godziny 1:25 doszło do wybuchu, który całkowicie zniszczył reaktor. Częściowo zawalił się budynek agregatu i pokrywa maszynowni. Ponad 30 poparzeń powstało w różnych pomieszczeniach, elektrownia atomowa Czarnobyl i na ziemi. Główne paleniska na podłodze maszynowni do godziny 2:10, a na podłodze reaktora do 2:30 zostały zalane. Pożar został ugaszony do godziny 5:00 dnia 26 kwietnia.

Dlaczego warto wybrać się do Czarnobyla

Wycieczki do Czarnobyla oferują możliwość odwiedzenia najciekawszych miejsc w Strefie Wykluczenia: miasto-widmo Prypeć, Czarnobylską Elektrownię Atomową, tajny radziecki radar Duga-1 i wojskowe miasto Czarnobyl-2, opuszczone wioski, miasto Czarnobyl i inne miejsca. Serce Czarnobyla to opuszczone, tajemnicze miasto Prypeć.

Profesjonalni przewodnicy opowiedzą gościom wiele ciekawostek o każdym miejscu, poszerzą naszą wiedzę o przyczynach i skutkach awarii w Czarnobylu, pomogą „zobaczyć” i „zrozumieć” promieniowanie. Podczas Czarnobyl wycieczki będzie można również zaobserwować, jak przyroda odrodziła się podczas nieobecności człowieka. 

Podczas wycieczek trzymamy się specjalnie ustalonych tras. Poziom promieniowania na tych trasach nie przekracza dopuszczalnych limitów i przy przestrzeganiu zasad zwiedzania nie wpłynie w żaden sposób na nasze zdrowie. Dawka promieniowania otrzymana w ciągu jednego dnia w Strefie Wykluczenia nie jest większa niż dawka otrzymana podczas 2-godzinnego lotu samolotem.