Czarne kropki na nosie – jak się ich pozbyć?

Zaskórniki na pewno są powszechnym problemem. Pojawiają się najczęściej w młodzieńczym okresie i na długo mogą pozostać na naszej skórze. Mogą się pojawić nie tylko na twarzy, ale także na klatce piersiowej, ramionach oraz plecach. Są sposoby, aby sobie poradzić z nimi. Pora rozpocząć działanie już teraz, aby czarne kropki na nosie stały się przeszłością.

Czym są zaskórniki?

Najłatwiej możemy zlokalizować wągry na nosie. Są to po prostu czarne kropki na nosie. Możemy wyróżnić dwa rodzaje zaskórników. Pierwsze to zaskórniki otwarte. Powstają one w wyniku zastoju łoju w łojowatych gruczołach oraz ich nadkażenia poprzez bakterie. To zaskórniki czarne, z wnętrza których wydobywać może się masa łojowo-rogowa. Otwarte zaskórniki, które nie pozostaną usunięte, mogą powodować powstawanie wykwitów, a nawet torbieli ropiejących.

Drugi typ to zaskórniki zamknięte. Są to drobne oraz białe wypryski, które powstają w wyniku zamknięcia ujścia łojowego gruczołu poprzez komórki naskórka, tworzące rogową warstwę.

W jaki sposób można się pozbyć zaskórników?

Okazuje się, że usuwanie zaskórników nie jest wcale takie skomplikowane, jednak wymaga od nas systematyczności oraz także korzystania regularnego z kosmetyków odpowiednich na wągry. Istnieją sposoby skuteczne, które są oferowane przez kosmetyczne gabinety. Najważniejszy jest oczywiście peeling, który pozwoli nam na pozbycie się zanieczyszczeń z naszej twarzy. Następnie kosmetolodzy spulchniają twarzy. Wykorzystuje się chociażby parę wodną i taką skórę przygotowaną oczyszcza się ręcznie.

Jeśli wyciskanie ręczne wągrów budzi u nas spore wątpliwości, to możemy skorzystać z całego szeregu zabiegów. Mowa tutaj o laserowym usuwaniu zaskórników, peelingu kawitacyjnym przy wykorzystaniu ultradźwięków czy też jonoforezie (wprowadza się przy pomocy galwanicznego prądu środki oczyszczające).

Dermatologiczne gabinety oferują nam oczywiście bezpieczne całkowicie, wykonywane przez doświadczonych lekarzy zabiegi złuszczającymi kwasami – oczyszczające dogłębnie skórę oraz ułatwiają zdecydowanie walkę z zaskórnikami. W ofercie gabinetów jest także mikrodermabrazja, a więc zabieg złuszczania naskórka przy pomocy mikrokryształów korundu, soli fizjologicznej oraz także głowicy diamentowej.

Jednak, aby skórze móc zagwarantować regenerację po wizycie u kosmetologa oraz utrzymać efekt po zabiegach wykonanych, warto stosować dermo kosmetyki, które są naprawdę profesjonalne. Będą one również nieocenione przy próbie samodzielnej pozbycia się zaskórników w etapie wczesnym ich występowania. Są do tego bardzo nieocenione przy próbie samodzielnej pozbycia się zaskórników we wczesnym etapie ich wystąpienia.