Codzienna pielęgnacja skóry – jak dbać o skórę?

Aby cieszyć się piękną, pełną blasku cerą, pamiętać należy o codziennej pielęgnacji. Dokładne oczyszczenie skóry, tonizacja oraz dobrany do rodzaju niedoskonałości i potrzeb skóry krem to podstawa. Co jeszcze warto wiedzieć na temat codziennej pielęgnacji? Zachęcamy do lektury!

Oczyszczanie i tonizacja

W codziennej pielęgnacji skóry ważną rolę odgrywa oczyszczanie. Ważne jest, aby usunąć z twarzy kurz, pozostałości makijażu, pot, łój. Dlaczego jest to takie ważne? Zalegające zanieczyszczenia zatykają pory, utrudniają wchłanianie substancji odżywczych, uniemożliwiają dotlenienie, mają negatywny wpływ na kondycję i wygląd skóry. Brak odpowiedniego oczyszczania przyspiesza także proces starzenia skóry.  Jakie kosmetyki są niezbędne podczas oczyszczania twarzy?

  • Żel myjący ‒ żel myjący usunie zanieczyszczenia, odświeży skórę i przygotuje ją do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Pamiętajmy jednak, aby żel był dostosowany do potrzeb skóry i wyróżniał się wyselekcjonowanym składem.
  • Tonik ‒ po oczyszczeniu twarzy żelem warto przeprowadzić tonizację. Tonik uzupełni proces oczyszczania, a co więcej przywróci skórze naturalne pH, które jest niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania.
  • Peeling ‒ delikatny peeling zapewni dogłębne oczyszczenie skóry, pobudzi mikrokrążenie, sprawi, że cera będzie gładka i miła w dotyku.

Krem

Nasza cera potrzebuje także odpowiednio dobranego kremu. Krem jest konieczny w przypadku każdego typu skóry ‒ zarówno mieszanej i tłustej, jak również suchej bądź wrażliwej.

  • Krem na dzień ‒ każdego dnia nasza skóra narażona jest na działanie niekorzystnych czynników ‒ promieni UV, wiatru, mrozu, klimatyzacji. Krem powinien zapewniać ochronę przed wymienionymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto, ważne jest, aby krem był dobrany do potrzeb skóry, w zależności od potrzeb nawilżał, działał seboregulująco, redukował oznaki starzenia.
  • Krem na noc ‒ w nocy procesy regeneracyjne przebiegają najintensywniej, skóra oczyszcza się z toksyn i odpoczywa po całym dniu. Nie potrzebujemy tutaj ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale kremu, który głęboko odżywi i nawilży skórę. 
  • Krem pod oczy ‒ skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa. W okolicy oczu widoczne są objawy zmęczenia ‒ obrzęk, cienie, jak również upływającego czasu ‒ zmarszczki i bruzdy. Zadaniem kremu pod oczy jest redukcja wspomnianych niedoskonałości oraz rozświetlenie spojrzenia.

Dottore cosmeceutici

Wszystkim osobom, którym zależy na dającej widoczne rezultaty pielęgnacji domowej, polecamy markę dottore. Dottore to pierwsza, polska marka kosmeceutyków wywodząca się z medycyny estetycznej. Dottore oferuje zarówno kosmetyki do demakijażu ‒ żele, mleczka, płyny micelarne, jak również kremy dedykowane skórze z różnymi potrzebami i niedoskonałościami, peelingi i maski.

Podsumowanie

W jaki sposób dbać o skórę? Bardzo ważne jest codzienne, dokładne oczyszczanie skóry, usuwanie zanieczyszczeń oraz pozostałości makijażu. Konieczne jest także stosowanie odpowiedniego kremu. Krem powinien wyróżniać się wyselekcjonowanym składem i być dopasowany do potrzeb skóry. Wszystkim zainteresowanym polecamy markę dottore.