Co kupić dziecku pod choinkę?

Prezent gwiazdkowy to poważna sprawa – w końcu każdy chciałby mieć pewność, że sprawi malcowi przyjemność i zainteresuje go na nieco dłużej niż kilka minut. Wybór idealnego upominku ogranicza przede wszystkim nasza pomysłowość oraz budżet, dlatego przedstawiamy kilka pomysłów z różnych przedziałów cenowych. Zainspiruj się!

Budżet powyżej 200 zł 

Dysponując kwotą przekraczającą 200 zł, możemy podarować dziecku coś naprawdę wyjątkowego. Im większa suma, tym staranniej należy jednak przemyśleć swój wybór. W pierwszej kolejności proponujemy więc uniwersalne tipi, które będzie jednocześnie dekoracją pokoju i azylem dla dziecka niemal w każdym wieku. Kolejna opcja w tym przedziale cenowym to pokojowa huśtawka lub inna aktywizująca zabawka z drewna, na przykład bujak. Za podobną kwotę kupisz także zestaw oryginalnych klocków Lego. 

Budżet od 100 do 200 zł

W tym przedziale cenowym mieszczą się przede wszystkim różnego typu zabawki interaktywne oraz ekologiczne zabawki drewniane. Warto pamiętać, że chociaż te pierwsze oferują więcej funkcji, ponieważ grają czy świecą światełkami, to jednak te drugie często okazują się trwalsze i bardziej uniwersalne. Drewniana kuchnia czy zestaw małego majsterkowicza nie tylko dobrze prezentują się we wnętrzu, ale są również solidne, dlatego posłużą niejednemu dziecku. Jeśli chcesz kupić coś porządniejszego w przystępniejszej cenie, zabawek dla dzieci poszukaj również w sklepach online, ponieważ oferty w sieci zawsze są korzystniejsze niż te w sklepach stacjonarnych.

Budżet do 100 zł

Wbrew pozorom w budżecie do 100 zł mamy możliwość skomponowania bardzo ciekawego prezentu, złożonego z jednego lub kilku przedmiotów. Taka suma będzie wystarczająca na zakup ładnego ubranka dla niemowlaka lub dresowego kompletu dla przedszkolaka. Dobrym pomysłem na upominek pod choinkę może okazać się także komplet czapka plus szalik i rękawiczki. Za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych kupisz także puzzle, książki i kolorowanki, produkty plastyczne, na przykład ciastolinę, a także gotowe zestawy kreatywne. W przypadku tych ostatnich wybór jest naprawdę bogaty i ułatwiony dzięki oznaczeniom wiekowym. 

Możesz zamówić więc laboratorium małego chemika lub komplet koralików do stworzenia własnej bransoletki. Wszystko zależy od wieku malucha. Jeśli szukasz czegoś rozwijającego wyobraźnię, postaw na uniwersalne i ponadczasowe klocki – plastikowe lub drewniane. Dla starszaka wybierz natomiast oldschoolową planszówkę, która świetnie sprawdzi się nie tylko przy wigilijnym stole, ale również w każdy długi zimowy wieczór.