Bransoletki z hematytu – uniwersalne ozdoby na dzień i na wieczór

Efektowne bransoletki z hematytu polecane są przede wszystkim zwolenniczkom biżuterii z kamieniami naturalnymi. Wielką zaletą hematytów jest ich neutralny kolor – większość tych kamieni jest szara z intensywnym, metalicznym połyskiem. Dzięki temu pasują one do niemal każdej stylizacji. Jeżeli wierzyć w leczniczą moc kamieni – bransoletki z hematytów pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie.

Kilka słów o bransoletkach z hematytami

Hematyty są wyjątkowo ciekawym surowcem do tworzenia biżuterii, gdyż przypominają zarówno kamień, jak i metal. Hematyty nazywane są czasem krwistymi kamieniami, co jest spowodowane barwą jaką przybierają, kiedy zetrze się je na proszek. Jako kamienie ozdobne były one wykorzystywane już przez starożytnych. W Mezopotamii, a także starożytnym Egipcie wykorzystywano je do tworzenia magicznych amuletów ochronnych. Bardzo często korzystali z nich wojownicy, gdyż wierzono, że hematyt może dodawać odwagi.

Współcześnie są osoby, które wierzą, że noszenie bransoletek z hematytami może pomóc w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Decydując się na zakup tego typu ozdób musimy pamiętać, że hematyt jest tlenkiem żelaza wrażliwym na niszczące działanie wody. Jeżeli zależy nam, żeby bransoletka z kamieniami jak najdłużej zachowała swoje walory ozdobne – chrońmy ją przed wilgocią.

Szeroki wybór bransoletek z hematyt

Hematyty obecnie są bardzo modnym surowcem do wytwarzania zarówno damskiej, jak i męskiej biżuterii. Na rynku znajdziemy wiele ich modeli – zarówno minimalistycznych, jak i bardzo ozdobnych. W sprzedaży zdecydowanie dominują hematyty szare, choć możemy kupić także biżuterię z kamieniami w odcieniu brązowym, jak i złotym.

Bransoletki z hematytami często posiadają ozdoby i elementy wykonane ze stali szlachetnej. Mogą być to metalowe kuleczki, efektowne zapięcia, medaliony (te większe świetnie sprawdzą się pod grawer), księżyce, gwiazdki, serduszka, krzyże, medaliki.

Czym się kierować przy wyborze bransoletki z hematytami?

Kupując bransoletkę z hematytami dobrze jest się zastanowić czy będziemy w stanie połączyć ją z naszymi stylizacjami. Rzucające się w oczy bransoletki z dużą ilością ozdób będą znakomicie prezentować się w przypadku, gdy mamy na sobie dżinsy i t-shirt. Jednocześnie nie będziemy w stanie założyć ich do eleganckiego garnituru do pracy (chyba, że to my ustalamy jaki dress code obowiązuje w firmie).

Bardzo ważne jest także, żeby bransoletka była w odpowiednim rozmiarze. Jeżeli nie znajdujemy właściwego rozmiaru, możemy zdecydować się na zakup biżuterii ze stalowym łańcuszkiem, który umożliwi naturalne jej przedłużenie. Innym rozwiązaniem jest zamówienie bransoletki na wymiar (współcześnie wielu sprzedawców oferuje swoim klientom taką możliwość).

W sytuacji, gdy mamy uczulenie na metal, powinnyśmy wybierać bransoletki wykonane z samych hematytów (bez żadnych dodatkowych elementów) lub biżuterię posiadającą ozdoby i zapięcia z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Czy bransoletka z hematytami będzie dobrym upominkiem?

Umiejętnie dobrana bransoletka z hematytami może być doskonałym upominkiem dla wyjątkowej kobiety. Biżuteria ta ma uniwersalny kolor, dlatego będzie pasowała wszystkim paniom. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, koniecznie zadajmy sobie pytanie czy będzie on pasował do stylu kobiety, którą chcemy obdarować (przykładowo nie należy kupować bransoletki z dużą ilością ozdób kobiecie, która preferuje minimalistyczny styl ubierania).