Ból zęba podczas pobytu za granicą

Niektórzy ludzie w ogóle nie przejmują się takimi sprawami, jak konieczność wybrania się do lekarza na wakacjach czy podczas podróży biznesowej do innego kraju. Po prostu zakładają oni z góry, że będą się tym martwić dopiero wtedy, gdy coś faktycznie im się przydarzy – a wcześnie nie warto marnować na to czasu. Prawda jest jednak taka, że jeżeli nie mamy zapewnionej pomocy od naszego pracodawcy lub z biura podróży to powinniśmy jednak wykazać się większą odpowiedzialnością.

Wyobraź sobie, że faktycznie coś zaczyna Cię boleć – a Ty przebywasz w kraju, gdzie nie jesteś w stanie tak naprawdę z nikim się porozumieć. To przecież nic nadzwyczajnego – bywa tak, że zapisujemy sobie kilka najważniejszych zwrotów i nie przejmujemy się resztą. To jednak naraża nas na wiele nieprzyjemnych sytuacji. Zawsze warto wiedzieć przynajmniej tyle, czy w danym mieście znajduje się polski dentysta lub lekarz. Wtedy już mamy jakiś plan.

Czy faktycznie można liczyć na taką pomoc?

Oczywiście nie w każdym kraju będziemy mieć tyle szczęścia, aby przyjmował tam specjalista mówiący w naszym języku. Zwykle dotyczy to raczej tych państw, w których Polaków jest jednak bardzo dużo – wtedy jest po prostu popyt na takie usługi, a i łatwiej jest nam ewentualnie przypadkiem trafić na Polaka, który zaoferuje pomoc przy tłumaczeniu. 

Jeżeli potrzebny jest nam na przykład polski dentysta Londyn na pewno jest miastem, gdzie powinniśmy dać radę znaleźć kogoś takiego. W dalszym ciągu jednak warto mieć takie informacje wcześniej, bo w momencie pojawienia się bólu – ostatnią rzeczą, na jaką będziemy mieć ochotę, będzie przeglądanie stron internetowych w poszukiwaniu pomocy. A jeżeli nie będziemy mieć na to sił to spróbujmy wybrać się do zwykłego gabinetu – ale w towarzystwie kogoś, kto będzie naszym tłumaczem. Całkowity brak możliwości porozumienia się z dentystą będzie niekomfortowy zarówno dla niego – jak i przede wszystkim dla nas. Tym bardziej, że przecież musimy tutaj uzgodnić to, czy faktycznie zgadzamy się na dany zabieg i mamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby za niego zapłacić. 

Zajmij się leczeniem wcześniej

Nie od dzisiaj wiadomo, że jeżeli mamy przed sobą dłuższy pobyt za granicą – dobrze jest zająć się leczeniem zębów wcześniej. Poza granicami naszego kraju będzie to najpewniej dużo droższe, a do tego dochodzi wspomniana już bariera językowa. W szczególności dobrze jest na pewno pozbyć się wcześniej wyrastających już “ósemek”. To one potrafią zacząć nas boleć z dnia na dzień – a ekstrakcja sama w sobie nie jest przyjemna, więc nie warto dokładać do tego jeszcze stresu związanego z leczeniem w innym kraju. Jeżeli jednak potrzebny Ci będzie polski dentysta Londyn to jedno z miejsc, gdzie masz szansę go spotkać.