Blog Ula Pedantula na domowe wyzwania [blog, Instagram, Youtube]

Ula Pedantula to popularny blog, który pomaga rozwiązywać codzienne domowe wyzwania, jak porządki, organizacja czy dekoracja domu. Jego autorką jest Ula Chincz, dziennikarka telewizyjna i reporterka, którą telewidzowie mogą znać z programów Pytanie na śniadanie oraz Dzień dobry TVN. W związku z blogiem Chincz prowadzi również kanał na YouTube pod nazwą Ula Pedantula, a także profil na Instagramie i na Facebooku.

Kim jest Ula Chincz „Pedantula”

Ula Chincz urodziła się 24 listopada 1977 roku. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez długi czas pracowała w branży związanej z PR i marketingiem.

Dziennikarka jest córką znanego dziennikarza – Andrzeja Turskiego, który był prezenterem Panoramy. Zmarł 31 stycznia 2013 roku po ciężkim zawale serca. Jej mama, Zofia Pietraszak zmarła 26 maja 2010 roku.

Telewidzowie na pewno kojarzą ją z programu TVP2 Pytanie na śniadanie. Aktualnie Chincz związana ze stacją TVN, gdzie pracuje przy produkcji Dzień Dobry TVN. Wstępuje tam głównie jako reporterka, czasem jest współprowadzącą (w duecie np. z Dorotą Wellman, Bartoszem Węglarczykiem czy Marcinem Prokopem), a czasem przeprowadza wywiady z gwiazdami. Rozmawiała m.in. z Carlą Bruni, Jamie Oliver’em, Lisą Stansfield oraz Marcinem Gortatem.

Jest współautorką książki 7 dni, Świat Andrzeja Turskiego, która poświęcona jest jej ojcu.

Ula Chincz — blog Ula Pedantula

Dziennikarka postanowiła założyć blog Ula Pedantula, aby pomóc swoim odbiorcom rozwiązywać najczęstsze problemy związane z prowadzeniem domu. Przykładowo: z prozaicznym usuwaniem plam, organizacją domu czy też wykonywaniem oryginalnych prezentów i niebanalnych dekoracji.
Jej kanał Ula Pedantula znajdziemy również na Youtube. Ma aż 270 tys. subskrybentów. W związku z tą inicjatywą prowadzi również konto na Instagramie i Facebooku. Wydała również książkę pt. Pozamiatane, czyli jak ogarnąć dom.

Ula Chincz — Instagram

Ula Chincz prowadzi konto na Instagramie pod nazwa @ulapedantula. Aktualnie jej aktywność śledzi ponad 173 tysiące użytkowników. Kobieta porusza tam bardzo zróżnicowaną tematykę: prowadzenie domu, kuchenne oraz urodowe.