Biała farba w aranżacji pokoju dziecięcego

Biała farba kojarzy się z minimalizmem, a więc z wnętrzami pełnymi spokoju i harmonii lub z… nudą. Bo jeśli tej bieli nie połączy się z kolorami obecnymi poza ścianami, rzeczywiście pomieszczenie może być zbyt nużące. Czy zatem biel na ścianach pokoju dziecięcego jest dobrym pomysłem?

Podsumowanie:

  • Biała farba na ścianach pokoju dziecka nie musi być nudna. To rozwiązanie ma więcej zalet niż teraz możesz przypuszczać.
  • Wrażenie porządku, otwartości i większej ilości miejsca – to tylko kilka z zalet bieli w dziecięcym pokoju.
  • Decydując się na przemalowanie ścian w pokoju dziecka na biało, pamiętaj, by wybrana przez Ciebie biała farba miała niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Biel w aranżacji wnętrz coraz popularniejsza

W ostatnich latach rośnie popularność wykorzystania białej farby jako koloru wiodącego w aranżacji wnętrz. Dlaczego? To pewnie zasługa skandynawskiego minimalizmu, który coraz częściej gości w polskich domach. Do niedawna jednak minimalizm był rezerwowany dla pomieszczeń typowo użytkowych oraz pokoi dorosłych. Teraz biała farba pojawia się także w pokojach dziecięcych. Powodów jest kilka.

Dlaczego warto wybrać biel do pokoju dziecka?

  • Optycznie większy pokój

Dzięki temu, że biały kolor skutecznie odbija światło i jest nieskazitelnie czysty, pokój dziecka – na który rzadko można przeznaczyć duży metraż – jest większy i przestronniejszy. Chłodna w swojej naturze biel daje efekt cofania się ścian, co tworzy iluzję głębi.

  • Czystość i porządek

Minimalistyczna biała farba (www.farbyjedynka.pl) sprawia, że pokój dziecka zawsze wydaje się czystszy i bardziej uporządkowany. A to mile widziane, bo gdzie maluch, tam dużo zabawek i nieułożonych rzeczy.

  • Duże pole do aranżacyjnych zmian

Pokój dziecka ma tę wyjątkową cechę, że powinien zmieniać się wraz z dorastaniem malucha i jego co rusz nowymi zainteresowaniami oraz cały czas kształtującym się gustem. Białe ściany stanowią doskonały fundament do tworzenia aranżacyjnych metamorfoz. Nie ograniczają i pozwalają na wykreowanie dosłownie każdego wystroju, od skrajnie minimalistycznego, przez prowansalski, po całkowicie indywidualny, złożony z elementów ważnych dla dziecka – plakatów, rysunków, naklejek. I w tym celu nie musisz często przemalowywać wszystkich ścian na nowy kolor. Biel jest najbardziej uniwersalna.

  • Biały pokój zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca

Połącz białą farbę z różem w pudrowym odcieniu lub słonecznikowym żółcieniem, a stworzysz pokój idealny dla dziewczynki. Zestaw ją z błękitem, zielenią lub nawet czernią, a zorganizujesz przestrzeń spójną z chłopięcym gustem. To oczywiście pewne generalizacje i w doborze kolorów do pokoju warto posłuchać głosu samego dziecka, jeśli jest już na tyle duże, ale biel jest jednym z najbezpieczniejszych wyborów. I sprawdza się w pokoju każdego dziecka.

Jaką białą farbę wybrać do pokoju dziecka?

Bardzo ważne w tym przypadku jest bezpieczeństwo farby oraz jej odporność na zabrudzenia. Przez pierwsze rozumie się jak najmniejszą ilość LZO (Lotnych Związków Organicznych), by nie prowokować w dziecku reakcji alergicznych oraz podarować mu jak największy komfort oddychania.

A że farba powinna być jak najbardziej odporna na zabrudzenia? Powód jest oczywisty – im młodszy maluch, tym większe ryzyko zabrudzenia ściany, kolorowymi kredkami lub po prostu odciskami palców. Dobrze więc, jeśli produkt daje możliwość czyszczenia na bieżąco – przy użyciu wilgotnej ściereczki. Farba powinna wykazywać też większą trwałość.

Szukasz konkretnego pomysłu na białą farbę? Sprawdź Jedynkę Perfekcyjną Plus. Ma wszystkie opisane cechy, a ponadto bardzo dobrze kryje i zapewnia długotrwały efekt dekoracyjny – bez żółknięcia.

Widzisz więc, że biały kolor w pokoju dziecka to pomysł o wielu zaletach. Jeśli tylko dobierzesz odpowiednią farbę, a do bieli na ścianach dodasz elementy wystroju i meble w innych odcieniach, stworzysz idealną sypialnię dla swojego księcia lub księżniczki.