Biała armatura łazienkowa – jakie style?

O tym, że armatura łazienkowa to niezwykle istotny element wyposażenia łazienki, nikogo przekonywać nie trzeba. Łączy ona bowiem w sobie dwie ważne funkcje – tą praktyczną oraz dekoracyjną. Nic nie nadaje większego stylu łazience niż baterie o ciekawym wzornictwie, które obok swojej funkcjonalności, mogą być kluczowym elementem aranżacyjnym – zwłaszcza jeśli wybierzemy coś niestandardowego, takiego jak biała armatura łazienkowa. Jak to ugryźć, aby wszystko wyszło z klasą?

Łazienka z białą armaturą

Kolor biały jest jednym z najbardziej uniwersalnych, dlatego pasuje praktycznie do wszystkiego. Daje to olbrzymie pole aranżacyjne i sprawia, że biała armatura łazienkowa odnajdzie się praktycznie w każdym wystroju. Co ważne, w zależności od tego, na jaki styl się zdecydujemy, będzie ona pełnić rolę uzupełnienia lub elementu kontrastowego. Ponadto kolor ten sam w sobie nadaje już wyjątkowości bateriom łazienkowym, które w białej odsłonie prezentują się po prostu zjawiskowo.

Drugą ważną zaletą białej armatury łazienkowej jest jej łatwa pielęgnacja. Warto bowiem zauważyć, że tego typu baterie oferowane są zazwyczaj przez markowych producentów, którzy przykładają olbrzymią uwagę nie tylko do designu swoich produktów, ale także do ich trwałości i funkcjonalności. W ten sposób możemy liczyć na specjalne powłoki zapobiegające zabrudzeniom, które są proste w czyszczeniu. Ponadto biały kolor jest o tyle wdzięczny w łazience, że ewentualne naloty z mydła czy kamienia nie są aż tak rażąco widoczne, jak na bateriach chromowanych czy czarnych.

Biała armatura łazienkowa – jakie style?

Kolejną wspaniałą cechą białej armatury łazienkowej jest już wspomniana uniwersalność. Tego typu baterie doskonale odnajdą się zarówno w eleganckich aranżacjach, jak i tych nowoczesnych czy minimalistycznych. Biel nie bez powodu jest nieodłącznym elementem wystrojów skandynawskich, jej potencjał jest bowiem olbrzymi i obejmuje szerokie spektrum możliwości.

Biała armatura łazienkowa doskonale będzie wyglądać w aranżacjach bazujących na bielach i pastelach. Równie pięknie będzie stanowić tło dla bardziej wyrazistych kolorów, począwszy od czerni i czerwieni, na kolorach ziemi skończywszy. Co ważne, do dyspozycji mamy różne powierzchnie, co daje nam przepiękne białe baterie matowe (zob. bateria umywalkowa matowa Tres) lub białe baterie z połyskiem. Pod względem wzorniczym także możemy liczyć na niezwykle bogaty wybór, obejmujący najróżniejsze style – nowoczesne (np. bateria umywalkowa Eurodisc Grohe) i klasyczne.

Kiedy warto postawić na białe baterie łazienkowe

Armatura w kolorze białym to jedno z bardziej oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych, dlatego warto postawić na nie wtedy, gdy zależy nam na tym, aby nasza łazienka była naprawdę wyjątkowa i wyróżniała się na tle innych. Ponadto kolor biały jest niezwykle praktyczny. A to, że można go dopasować do każdej innej barwy, sprawia, że biała armatura zawsze będzie stanowić piękne i nietuzinkowe dopełnienie wystroju.