Bezpieczne i kreatywne zabawki dla 5 latka

Bezpieczne i kreatywne zabawki dla 5 latka

Podobno rodzice najlepiej wiedzą, czego potrzebują ich pociechy. Jednak, gdy przychodzi im kupić kreatywne zabawki pojawia się problem. Zabawki dla 5 latka można kupić w zasadzie w większości sklepów stacjonarnych lub internetowych skierowanych do dzieci i ich rodziców. Zadanie jednak tylko z pozoru wydaje się być takie proste… bowiem sprostać oczekiwaniom dziecka, szczególnie w tym wieku, to już nie lada wyzwanie. W kręgu zainteresowań 5 latka znajdują się już nie tylko zwierzątka. Takie dziecko nabyło już szereg umiejętności, które powinno odnaleźć w każdej formie zabawy. Najlepsze zabawki dla 5 latka to te, dostarczające mu masę radości, a jednocześnie kolejne lekcje życia. Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla dziecka 5 lat? Co kupić dla chłopca 5 latka, a z jakiego prezentu zadowolona będzie dziewczynka w tym wieku?

1. Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawkę dla dziecka?

2. Kreatywne zabawki dla 5 latka

3. Zabawki dla chłopca 5 lat

4. Zabawki dla 5 latki

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawkę dla dziecka?

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Kupując prezent dla dziecka, warto jednak poza względami estetycznymi i trendami, kierować się przede wszystkim jakością zabawek. Dziecko w tym wieku jest bardzo żywiołowe, dlatego dobrze jest postawić na wytrzymałe i solidnie wykonane upominki. Należy postawić na sprawdzonych producentów i sklepy takie jakie JasieBasie, które specjalizują się w sprzedaży jakościowych zabawek. Oferują produkty przeznaczone dla określonej grupy wiekowej. Można je więc traktować jako cenną wskazówkę, co do tego jaka forma zabawki będzie najlepszym rozwiązaniem. Ważną kwestię stanowi również bezpieczeństwo. Zestawy kreatywne powinny być odpowiednio zabezpieczone. Wśród rozbudowanej oferty sklepu, ciekawymi zabawkami są z pewnością ekologiczne zabawki dla dzieci, z których czerpał będzie radość każdy maluch.

Kreatywne zabawki dla 5 latka

Wybór zabawek dla 5 latków pozwala na włączenie większej kreatywności niż podczas tego rodzaju zakupów w poprzednich latach. W tym wieku świetnie sprawdzą się chociażby gry planszowe, a w tym karciane oraz łamigłówki. 5 latkowie wykazują się już także większą cierpliwością, niż chociażby 2 czy 3 lata temu. W kręgu ich zainteresowań pojawiają się wreszcie klocki, które zostaną z nimi przez ładnych parę kolejnych lat. Swoją drogą to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu dla całej rodziny, bowiem budować mogą dzieci, ale przy wsparciu rodziców. Tego rodzaju forma zabawki cechuje się dużą skutecznością. Łączy bowiem przyjemne z pożytecznym. Nic przecież nie wpłynie na dziecko lepiej, niż bliskość rodziny. Dodatkowo ciekawego świata malucha mogą zainteresować również puzzle oraz różnego rodzaju zabawki aktywizujące takie jak guma do skakania, latawce czy kalejdoskopy.

Zabawki dla chłopca 5 lat

Dziecku w wieku 5 lat nie brakuje aktywności ruchowej. Dlatego też interesują się zabawkami o nieco bardziej dynamicznym charakterze. Nabywają coraz więcej nowych umiejętności i chcą się nimi dzielić dookoła. Chłopcy chętnie sięgają po samochodziki, drewniane samoloty, ale i wszystkie inne pojazdy. Dzieci w wieku 5 lat interesuje już forma zabawki, zachęcająca do odkrywania świata w tym np. wspomniany wyżej kalejdoskop. 5 latek zaczyna interesować się kosmosem i badaniem tego co wykracza poza jego wyobraźnię. Tego rodzaju zabawki dla 5 latka są też dużym wsparciem dla rodziców. Jak wiadomo w tym wieku dzieciaki zadają różne pytania, na które często rodzicom trudno odpowiedzieć. Dlatego też w tym okresie przydają się szczególnie tego rodzaju zabawki edukacyjne.

Zabawki dla 5 latki

Zabawki dla dziewczynki to nie tylko świat lalek. Małe księżniczki uwielbiają dobierać do nich również akcesoria. Chętnie sięgają także po książeczki z obrazkami, ale i uwielbiają, gdy przed snem rodzic czyta im ich ukochane historie z wybranej przez siebie książki. Dziewczynki w tym wieku uwielbiają kredki. Ich zdolności manualne są już całkiem nieźle rozwinięte, co prezentują w swoich pracach m.in. na tabliczkach kredowych. Alternatywą dla klasycznych kredek, będą flamastry kropkowe, które rozwijają zdolności motoryczne. Są też świetnym wstępem do nauki pisania. Jednak prawdziwym hitem w tej kategorii prezentów, są farby do malowania palcami. Produkt jest bezpieczny i nietoksyczny, a przy tym gwarantuje maluchom wyjątkowe doznania kreatywne. Młode damy, jak przystało na księżniczki, interesują się już także modą. Dlatego też zestaw do robienia biżuterii będzie zawsze strzałem w 10. 

Zabawki dla 5 latka powinny łączyć kreatywność z edukacją. Dzieci w tym wieku rozwijają się w tempie światła. Reagują na wszystkie bodźce. Należy więc zrobić wszystko, by dostarczać im tylko te wartościowe, które będą dla nich lekcją i ciekawą formą zabawy. Dlatego też kupując upominek czy to dla własnego dziecka lub dziecka znajomych, dobrze jest weryfikować ich jakość oraz sprawdzić walory produktu. Dobrze jest także wiedzieć czym interesuje się dziecko. Z pewnością bardziej ucieszy się z upominku, który znajduje się w kręgu jego zainteresowań.