Bawełniana rocznica. Jak ubrać się na rocznicę ślubu?

Każda rocznica ślubu ma swoją nazwę, nawiązującą do etapu na którym znajduje się aktualnie dana para. Druga rocznica ślubu nazywana jest bawełnianą. Ten etap małżeństwa kojarzy się z miłymi chwilami, które są tak jak bawełna przyjemne w dotyku.

Po dwóch latach wspólnego życia para jest już trochę doświadczona, ale nadal utrzymuje się stan euforii, która sprzyja romantycznym porywom serca. Dodatkowo pojawia się już jednak coraz silniejsza więź pomiędzy małżonkami oraz zrozumienie i poczucie stabilizacji. Bawełniana rocznica ślubu jest doskonałą okazją do wspominania wszystkich miłych chwil, które para spędziła razem od początku małżeństwa. Świętowanie w tym dniu jest doskonałą okazją do podkreślenia trwałości związku.

Co założyć na bawełnianą rocznicę ślubu?

Wszystko zależy oczywiście od tego jakie mamy plany na ten wyjątkowy dzień. Jeśli waszym wspólnym hobby są wycieczki rowerowe, warto na przykład zaplanować przejażdżkę zakończoną piknikiem na łonie natury. W takiej sytuacji odpowiedni będzie strój sportowy. Możecie też zafundować sobie przeżycie, które dostarczy odpowiednią dawkę adrenaliny. Najważniejsze, aby spędzić ten czas razem i przede wszystkim w sposób, który jest dla obojga przyjemny. Nie warto zmuszać się do robienia rzeczy, które miałyby Was stresować lub krępować. Żadna rocznica ślubu nie jest powodem do wychodzenia poza swoją strefę komfortu. Jeżeli macie ochotę ten dzień spędzić popijając herbatę przed telewizorem, to również jest do dobry pomysł. Nie warto narzucać sobie zbędnej presji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bawełnianej rocznicy i jej znaczeniu odwiedź: https://lovelywedding.pl/bawelniana-rocznica

Wiele par decyduje się na świętowanie tego dnia w gronie najbliższych osób. Ubiór będzie wtedy zależał od miejsca do którego się wybieramy. Jeżeli będzie to pub, w którym z reguły panuje luźna atmosfera, to niech taki też będzie nasz strój. Dla Pań poleca się zwiewną, romantyczną sukienkę i wygodne buty. Panowie dobrze w takich miejscach prezentują się w koszuli lub koszulce polo i materiałowych spodniach. Ważne, aby czuć się wygodnie i komfortowo. Nie należy dopuszczać do sytuacji, w której strój odbierze nam chęć do świętowania. Aby tak było, warto założyć rzeczy w odpowiednim rozmiarze. Jest to z pewnością podstawa dobrego samopoczucia.

Stylizacja na romantyczną kolację

Zdecydowanie najbardziej popularnym sposobem na świętowanie rocznicy ślubu jest romantyczna kolacja przy świecach tylko we dwoje. Jeśli macie w planach takie romantyczne wyjście, warto postawić na elegancką, ale wygodną stylizację. Warto dodać trochę podniosłej atmosfery do tego dnia. Jeżeli lubisz klasykę – postaw na małą czarną. Krótka, elegancka sukienka może zostać uzupełniona przez dodatki, które dodadzą jej szyku. Fason sukienki niech będzie dopasowany do Twojej figury i upodobań. Nie ma sensu na siłę wbijać się w obcisłą sukienkę, jeśli nie lubisz gdy Twoje ruchy są skrępowane. Twoje dobre samopoczucie na pewno będzie widoczne na Twojej twarzy i tym samym doda Ci blasku. Ponadto, jeśli na zewnątrz jest ciepło i planujecie siedzieć na zewnątrz, to warto też rozważyć wybór romantycznej, zwiewnej sukienki. Takie kreacje idealnie sprawdzają się wiosną, latem oraz wczesną jesienią. 

Panowie wybierający się do eleganckiej restauracji mogą postawić na garnitur lub po prostu casualowe spodnie i koszulę. Warto skonsultować ubiór ze swoją partnerką, aby dopasować poziom elegancji. Nie warto przesadnie się stroić, jeśli wybieramy się do miejsca, które nie jest szczególnie wykwintne. W końcu to nasza rocznica ślubu i to sobie nawzajem mamy się podobać. Warto wykorzystać tę okazję do założenia czegoś specjalnego, ale nie należy się na siłę stroić.

Podsumowanie

Świętowanie bawełnianej rocznicy ślubu to idealna okazja, aby spędzić czas ze swoim ukochanym w dowolny sposób. Bez względu na to, czy postanowicie wyjść do restauracji czy jednak zostać w domu, najważniejsze abyście obydwoje czuli się tego dnia wyjątkowo. Warto celebrować takie dni, zwłaszcza jeśli na co dzień nie zawsze mamy ku temu okazję z powodu natłoku życiowych obowiązków.