Aparat ortodontyczny w prezencie na święta?

Jeszcze do niedawna pod choinką można było znaleźć tradycyjne upominki w postaci drogich perfum, kosmetyków lub sprzętów elektronicznych. Dzisiaj poszukując prezentu świątecznego dla bliskiej osoby, kierujemy się przede wszystkim jej indywidualnymi i aktualnymi potrzebami. Jak się okazuje rodzice coraz chętniej inwestują w zdrowy i piękny uśmiech swoich pociech. Czy wizyta w gabinecie stomatologicznym, aby na pewno jest dobrym rozwiązaniem?

Już niedługo, jak co roku setki tysiące Polaków wyruszy na duże przedświąteczne zakupy, celem znalezienia idealnych upominków dla swojej rodziny. Jedni z nas stawiają na klasykę, inni zaś z kolei na inwestują w tzw. praktyczne i zarazem dosyć nieoczywiste prezenty, chociażby takie jak stały aparat na zęby. Wbrew pozorom wygląd naszego uśmiechu w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie. Zgodnie z wynikami przeprowadzonych ostatnio badań osoby zmagające się z wadami zgryzu są zamknięte w sobie i nieśmiałe, w tym wypadku nieestetyczny uśmiech jest główną przyczyną utrudniającą nawiązywanie nowych znajomości. Jeżeli Twoje dziecko cierpi z powodu krzywych zębów, to koniecznie zastanów się, nad zafundowaniem mu w prezencie aparatu ortodontycznego.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/ortodoncja/

Wizyta u ortodonty pod choinkę!

Jednym najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pożegnanie kompleksu krzywych zębów jest podjęcie długiego leczenia ortodontycznego. Niestety pomimo zaskakujących efektów jakie można uzyskać nosząc stały aparat na zęby, w dalszym ciągu niewiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, nie każdego stać na naprawę uśmiechu, wizyta w specjalistycznym gabinecie wiąże się z poniesieniem dużych kosztów – w granicach 2000-6000 zł. Oczywiście należy pamiętać o tym, że cena leczenia ortodontycznego, podobnie jak jego przebieg jest kwestią indywidualną, na którą wpływa kilka istotnych czynników takich jak: rodzaj wybranego aparatu stałego na zęby, czas trwania leczenia itp.
Zastanawiasz się, czy podarowanie bliskiej osobie pakietu wizyt w gabinecie stomatologicznym jest dobrym pomysłem? Inwestycja w stały aparat na zęby to nie tylko inwestycja w piękny wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Krzywe zęby są jedną z najczęstszych przyczyn powstawania stanów zapalnych, chorób dziąseł oraz próchnicy. W tym wypadku warto pamiętać również o tym, że w porę podjęte leczenie, skróci okres noszenia aparatu ortodontycznego, gwarantując jednocześnie dużą skuteczność. Biorąc pod uwagę potrzeby osoby, którą w tym roku chcemy obdarować niecodziennym prezentem i korzyści wynikające z konsultacji ortodontycznej oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia, świąteczny prezent w postaci stałego aparatu na zęby oraz życzenia bożonarodzeniowe żeby efekty były jak najlepsze wydają się być jak najbardziej trafione.

Święta Bożego Narodzenia są tuż za pasem, niedługo ponownie wyruszymy na co roczne wielkie zakupy po prezenty dla bliskich, pomyśl czy tym razem zamiast kolejnej zabawki nie ufundować dziecku wizyty u ortodonty, która pomoże mu uporać się z jego kompleksami i nieśmiałością.