Ach śpij kochanie tekst – śpiewajmy dziecku kołysankę

Bez wątpienia kołysanki dla dzieci zna każdy z nas. Są one wszechobecne. Towarzyszą w zasadzie maluszkom na całym świecie. Te bardzo urocze piosenki o niezmiernie prostych tekstach oraz łagodnej melodii pełnią u dzieci i ich rodziców bardzo ważną rolę. Nucone na dobranoc noszą wiele korzyści. Poznajmy w związku z tym Ach śpij kochanie tekst i raczmy nim dzieciaczki.

Dlaczego warto śpiewać kołysanki?

Ach śpij kochanie tekst nie jest zbyt skomplikowany. Tak naprawdę kołysanki dla dzieci są krótkimi muzycznymi utworami o tekstach nieskomplikowanych oraz także spokojnej melodii. Swe bezpośrednie korzenie mają w ludowych pieśniach. Matki je śpiewają swoim maluszkom od wieków, aby wyciszyć je oraz pozwoli zasnąć naprawdę spokojnym snem.

Kołysanki charakteryzują się miarowym rytmem oraz melodią, która imituje samo bujanie w ramionach. Przygotowują do snu, relaksują oraz tonują. Te utwory krótkie, nucone głosem przyciszonym, mają bardzo wielką moc, dlatego powinniśmy zdecydowanie je śpiewać dzieciom. Czy wiesz dlaczego warto kołysanki śpiewać maluszkom?

Jeśli kołysankom dla dzieci się przyjrzeć o wiele bardziej wnikliwie, można dostrzec w nich nie tylko śpiewaną użyteczną dziecięcą poezję oraz także docenić psychologiczny aspekt. Kołysanki razem z kąpielą pachnącą, czytanie banki oraz buziaki na dobranoc tworzą wieczorne oraz codzienne rytuały. Te z kolei dziecku dają poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa oraz także przewidywalności. Tworzą atmosferę niepowtarzalną oraz pięknie się zapisuje we wspomnieniach.

Budowa więzi pomiędzy dzieckiem i rodzicem

Kiedy mama czy też tata śpiewają kołysankę dziecku, budują relacje, pielęgnują więzi i rodzi się pomiędzy dzieckiem a rodzicem zaufanie oraz bliskość. Dziecko doskonale wie, że jest obdarzone uwagą, jest kochane, a do tego obdarzone miłością oraz czułością. Czuje się ważne, jak i także bezpieczne. Ponieważ relacje wartościowe pomiędzy ludźmi lubią bliskość, atmosferę serdeczną oraz czas na samą wyłączność, warto wykorzystać doskonale moment przed zaśnięciem właśnie na samo tworzenie oraz pielęgnowanie specyficznych więzi. Śpiewanie kołysanek jest naszą specjalną oraz wyjątkową chwilą.

Śpiewanie na dobranoc ma wpływ na rozwój naszego dziecka. Gdy maluszek szuka kołysanek, w jego mózgu powstają charakterystyczne nerwowe połączenia. Ich wyjątkowość polega na tym, że nie tylko się tworzą właśnie w taki sposób, a więc poprzez ekspozycję na muzykę oraz wyłącznie w dzieciństwie wczesnym. Im jest ich więcej, tym mamy większy potencjał rozwoju mózgu do nauki. Ponieważ muzyka ma również wpływ na pamięciowe procesy, im wcześniej dziecko słucha kołysanek, tym jest dla jego pamięci lepiej.