65 lat to ostatni moment na zakupienie ubezpieczenia na życie!

Trudno o to, by na co dzień przewidywać najczarniejsze scenariusze. Jednak należy pamiętać, że wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko zapadnięcia na poważne choroby, doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu czy ostatecznie śmierci. Dlatego nawet jeśli ukończyłeś 65 lat, nadal możesz zadbać o zakup dobrego ubezpieczenia na życia. Dowiedz się, jakie korzyści daje wybór polisy dla seniora.

Ubezpieczenie na życie w wieku 65 lat – czy to się opłaca?

Część osób obawia się, że w pewnym wieku niemożliwe jest wykupienie ubezpieczenia na życie lub zwyczajnie się nie opłaca taki produkt. Co do zasady polisa dla seniora jest oferowana dla tych, którzy są w wieku między 50 a 80 lat. Należy jednak pamiętać, że im starszy jest ubezpieczony, tym składka będzie wyższa. Dlatego według wielu ostatnim momentem na zakup polisy na życie jest ukończenie 65 lat. Na wpływ wysokości składki za ubezpieczenie dla seniora mają wpływ również inne czynniki niż wiek:

·        stan zdrowia – im większe ryzyko zapadnięcia na poważną chorobę, hospitalizacji czy śmierci – tym można się spodziewać większej opłaty za polisę,

·        długość umowy ubezpieczeniowej – na rynku można znaleźć oferty, które należy opłacać przez kilka lat lub dożywotnio,

·        wysokość sumy gwarantowanej – wartość odszkodowania ma olbrzymi wpływ na to, ile będzie wynosić składka za ubezpieczenie.

Należy jednak mieć na uwadze, że odpowiednia polisa na życie dla seniora może zapewnić bezpieczeństwo finansowe dla ubezpieczonego i jego bliskich.

Dlaczego warto zadbać o wykupienie ubezpieczenia na życie dla seniora?

Zastanawiasz się, czy warto wykupić ubezpieczenie na życie w wieku emerytalnym? Dzięki niemu uzyskasz:

·        spokój

Wraz z wiekiem wiele osób zastanawia się, w jaki sposób poradzą sobie bliscy w razie ewentualnej śmierci. Jest to szczególnie istotne przy koszcie pochówku, ale także spłaty pozostałych zobowiązań. Dobrze skonstruowana polisa na życie dla seniora o odpowiedniej wysokości sumy gwarantowanej pozwoli na uzyskanie spokoju i zabezpieczenie bliskich.

·        wsparcie w rekonwalescencji

Im człowiek starszy, tym jest bardziej podatny na zapadnięcie na chorobę, złamanie kości czy konieczność hospitalizacji. Zakup ubezpieczenia na życie dla seniora z uwzględnieniem tych ryzyk w zakresie ochrony, pozwoli na uzyskanie wsparcia finansowego, które będzie niezwykle pomocne przy rekonwalescencji.

Zadbaj zatem o siebie i o bliskich, wybierając dobrą polisę na życie dla osób w wieku emerytalnym.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na życie dla seniora?

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe. Pozwalają one na zakup polisy bez konieczności wychodzenia z domu. Do tego wystarczy poświęcić tylko kilka minut na wypełnienie krótkiego formularza, aby uzyskać zestawienie z propozycjami ubezpieczeniowymi. W ten sposób znacznie łatwiej wybierzesz najlepsze ubezpieczenia na życie w rankomat.pl. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę, a także oszczędność czasu i pieniędzy.