6 praktycznych akcesoriów do kuchni, które ułatwią Ci życie!

Akcesoria kuchenne to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni, który znacząco ułatwia codzienne gotowanie. Które z nich warto kupić? Podpowiadamy!

Z jakich materiałów mogą być wykonane akcesoria kuchenne?

Nowoczesne akcesoria do kuchni produkuje się z różnych materiałów. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się gadżety drewniane. Trudno się temu dziwić — są one niedrogie i łatwo dostępne. Tym, co wyróżnia takie praktyczne gadżety do kuchni, jest szerokie zastosowanie. Bez obaw można ich używać między innymi z teflonowymi garnkami czy patelniami. Drewniane akcesoria przydatne w kuchni nie uszkodzą ich powierzchni. Aby gadżety tego typu mogły posłużyć przez długi czas, przed pierwszym użyciem należy je pokryć cienką warstwą oleju i pozostawić do wyschnięcia. By akcesoria kuchenne drewniane nie pochłaniały zapachów, powinno się je namaczać przez całą noc w occie jabłkowym lub natrzeć sokiem z cytryny. Uporczywych zabrudzeń z ich powierzchni można się pozbyć przy pomocy roztworu przygotowanego z 1 litra wody i 5 łyżeczek sody oczyszczonej, w którym na kilka godzin umieszczamy praktyczne rzeczy do kuchni.

W wielu domach można spotkać także akcesoria kuchenne metalowe. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną. Takie akcesoria kuchenne zestaw to doskonałe rozwiązanie do wnętrz zaaranżowanych w stylu minimalistycznym czy industrialnym. Nie tylko stylowo się one prezentują, lecz mają również znakomite właściwości. Metalowe pojemniki czy inne gadżety do kuchni wykonane z tego materiału są niezwykle wytrzymałe, odporne na wysokie i niskie temperatury oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Co więcej, nie pochłaniają zapachów i nie wpływają na smak potraw.

tadar.pl

Kolejna propozycja to praktyczne rzeczy do kuchni plastikowe, na przykład z polietylenu. Jakie są ich główne zalety? Takie niezbędne gadżety w kuchni są odporne zarówno na wysokie temperatury, jak i alkohole czy kwasy. Tym, co je wyróżnia, jest także łatwość w czyszczeniu. Plastikowe akcesoria kuchenne na stojaku nadają się do mycia w zmywarce. Oprócz tego, nie nasiąkają wodą i nie pochłaniają zapachów produktów spożywczych.

W ostatnim czasie, na sklepowych półkach można znaleźć różnego rodzaju akcesoria kuchenne silikonowe. Tworzone są one z polimerów, jakie powstają na skutek połączenia krzemionki oraz tlenu. Przed zakupem takich gadżetów należy się upewnić, czy posiadają niezbędne certyfikaty zezwalające na kontakt z żywnością. Czym charakteryzują się silikonowe akcesoria kuchenne na stojaku? Nie wpływają na smak i zapach przygotowywanych potraw, nie pochłaniają aromatów, nie wchodzą w niepożądane reakcje i nie wydzielają szkodliwych substancji. Silikonowe akcesoria kuchenne na relingu są także odporne na wysokie i niskie temperatury oraz łatwe w czyszczeniu.

Dzbanki do napojów — ważny element każdej zastawy stołowej

tadar.pl

Kompletując listę niezbędnego kuchennego wyposażenia, warto zadbać o to, aby znalazły się na niej dzbanki do napojów. Bardzo dobrze sprawdzają się one zarówno na co dzień, jak i podczas rodzinnych uroczystości czy imprez w gronie przyjaciół. Naczynia tego typu pozwalają na wygodne i estetyczne serwowanie soku, wody, lemoniady czy mrożonej herbaty. Najczęściej produkuje się je ze stali, która jest materiałem wytrzymałym, higienicznym i łatwym w czyszczeniu. Wybierając dzbanek do napojów, najlepiej postawić na taki z uchwytem ułatwiającym przenoszenie i nalewanie napojów do szklanek.

Termosy kuchenne — dlaczego warto je mieć?

Termosy to kolejny praktyczny gadżet, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Świetnie sprawdzają się one w szczególności w sezonie jesienno-zimowym, na długi czas zachowując wysoką temperaturę znajdujących się w nich napojów, takich jak kawa czy herbata. Godne polecenia są w szczególności termosy metalowe. Są one bowiem wytrzymałe, odporne na korozję i lekkie, a co za tym idzie — wygodne w przenoszeniu.

Wysokiej jakości akcesoria kuchenne od sprawdzonych producentów to gwarancja codziennych, małych sukcesów w aranżowaniu praktycznej, wygodnej, stylowej kuchni.