5 powodów, dla których warto kupić biżuterię ze stali szlachetnej

Biżuteria szlachetna od niedawna stanowi doskonałą alternatywę dla kolczyków czy bransoletek ze złota i srebra. Stal szlachetna to nowoczesny, elegancki i jednocześnie bardzo twardy stop metalowy. Dzięki temu jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także przyjazny alergikom. Dlaczego warto kupić biżuterię ze stali szlachetnej? Poznaj 5 najważniejszych powodów!

1. Nie czarnieje

Bardzo ważną cechą stali szlachetnej jest to, że nigdy nie czarnieje. Jest to stop metalowy, który się nie utlenia. Inaczej bywa w przypadku srebra, które wchodzi w reakcję z powietrzem. Dlatego biżuteria ze stali szlachetnej nie wymaga stałego czyszczenia. To znacznie ułatwia sprawę jej noszenia. 

Aby to robić, nie musisz robić przerw na konserwację łańcuszka czy bransoletki. Możesz nosić swoją biżuterię ze stali szlachetnej, kiedy tylko masz na to ochotę, nie przejmując się nigdy jej nieestetycznym wyglądem. Stylowe i niedrogie kolczyki, pierścionki czy łańcuszki z tego twardego stopu znajdziesz na https://www.vezzi.pl/. Przekonaj się sama, jak komfortowo się je nosi!

2. Jest przyjazna alergikom

Stal szlachetna to świetny surowiec, który jest bardzo przyjazny alergikom. Co ważne dla niektórych osób, noszenie biżuterii z tego stopu nie powoduje żadnych podrażnień skóry. Jest to zasługą tego, iż ilość niklu, która wówczas uwalnia się do organizmu, jest niewielka. To również powód, dla którego z chęcią wykorzystuje się stal szlachetną do kolczyków do nosa, warg czy języka. Wiele popularnych studiów piercingu stawia na biżuterią wykonaną właśnie z tego surowca. Warto podkreślić, że stal szlachetna jest bardzo bezpieczna dla każdego ciała. 

3. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne

Stal szlachetna to wyjątkowo twardy surowiec, który bardzo trudno jest uszkodzić. Dlatego kupując pierścionek czy zegarek, nie musisz obawiać się ewentualnych zarysowań i wgnieceń. Nie stanie się to nawet w przypadku przypadkowego silnego uderzenia bransoletką czy upuszczenia jej na twardą podłogę. W porównaniu do stali szlachetnej złoto i srebro są miękkimi materiałami, które wykazują się dużą plastycznością. Stal szlachetna to solidny surowiec, który trudno uformować czy zniszczyć. Taka jest również biżuteria zrobiona z tego materiału.

4. Nie rdzewieje

Wszystkie ozdoby, które zrobiono ze stali szlachetnej, nie ulegają w żadnym stopniu korozji. To niezwykle cenna zaleta takiej biżuterii, która posłuży ci przez długi czas w niezmienionym stanie! A to ważne dla zwłaszcza dla osób ceniących sobie niemal perfekcyjną jakość swoich pierścionków, bransoletek, zegarków czy łańcuszków przez możliwie jak najdłuższy okres. Jeżeli należysz do fanów doskonałej estetyki, twoja inwestycja w ozdobę ze stali szlachetnej, będzie strzałem w dziesiątkę!

5. Jest tańsza niż złoto i srebro

Stal szlachetna nie należy do bardzo tanich surowców. Jej wyjątkowa twardość sprawia, że wiele osób z chęcią wykorzystuje ją do tworzenia ogromnej liczby bardzo różnych przedmiotów. Jednak w porównaniu ze złotem czy srebrem stal szlachetna jest o wiele tańsza. Te miękkie i stosunkowo delikatne kruszce ceni się bardzo wysoko. Natomiast zakup biżuterii ze stali szlachetnej to korzystne i tanie rozwiązanie. 

Dlatego znajdziesz ją wielu cenionych sklepach z biżuterią. Tego typu ozdoby są również bardzo popularne na wybiegach. Tworzą je znani projektanci, na przykład Tommy Hilfiger. Jeżeli zależy ci na tym, aby twój pierścionek czy kolczyki były pozłacane albo posrebrzane, stal szlachetna to idealny materiał do tego typu zabiegu. Nazywa się on platerowaniem i jest bardzo popularnym sposobem zdobienia różnej biżuterii, w tym tej wykonanej ze stali szlachetnej. 

Stal szlachetna to wspaniały i wytrzymały surowiec, który doskonale nadaje się do tworzenia różnych ozdób. Wykorzystaj to już teraz i zdecyduj się na kolczyki czy pierścionek z tego twardego stopu! Czy już znalazłaś wymarzoną damską ozdobę ze stali szlachetnej dla siebie? Warto zrobić sobie taki prezent! Gorąco cię do tego zachęcamy!